Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, dün gece saatlerinde yaptığı açıklama ile birlikte Rus ordusunun barış gücü olarak Dombas cumhuriyetlerinde güvenliği tesis edeceğini duyurmuştu. Putin'in verdiği emir sonrasında Rus ordusu Ukrayna topraklarına resmen girmeye başladı.

iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı! iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı!

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin Dün Gece saatlerinde bir açıklama yaparak Rusya silahlı kuvvetlerine Rusya tarafından tanınan Lugansk Halk Cumhuriyeti ve Donetsk halk Cumhuriyeti'nde barışı sağlamak için işgal emri verdi. Sosyal medyadan açıklama yapan Ukraynalı eski biri yetkili gece saatlerinden itibaren Rus ordusuna ait bilgilerin Ukrayna topraklarını işgal etmeye başladığını öne sürdü.

Zırhlı araçlar girmeye başladı

Rus İnterfaks Haber ajansı, Zırhlı araçlardan oluşan uzun ve geniş bir araç konvoyunun Donetsk Halk Cumhuriyeti sınırları içinde olduğunu bildirdi. Ajans tarafından yapılan açıklamada olayın görgü tanıklarının kendilerine bilgi verdiği belirtildi.

Bölgede numarasız tanklar devriye geziyor

Rusya, aylardır Ukrayna'yı tüm gücüyle çepeçevre sarmıştı. Savaş çıktı çıkacak derken geri adım atan Putin, hiçbir şekilde Savaş istemediklerini söylemişti. Ancak ABD ve Ukrayna'dan yapılan açıklamalar sonrasında Putin, Ukrayna'ya askerini ilan etmeye başladı. Alınan bilgiye göre bölgede üzerinde numara ya da herhangi bir işareti olmayan çok sayıda tank Devriye atıyor. Reuters haber ajansı, Görgü tanıkları da dayandırdığı haberinde En az 5 numarasız tankın Donetsk eteklerinde olduğunu bildirdi. Ayrıca Kasabanın farklı bölgelerinde de tanklar olduğu iddia ediliyor. Tankların üzerinde herhangi bir numara ya da işaret olmadığı da haber de vurgulandı.