Rusya Ukrayna krizinde işgal başladı. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, yaptığı açıklamada Ukrayna'nın doğusunda bulunan Donbas'a operasyon başlattıklarını duyurdu. Putin'in açıklamaları sonrasında Ukrayna'da birçok kentte peş peşe patlamalar yaşandı. İşte Rusya Ukrayna Savaşı'nda son gelişmeler…

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in, Bu kanunun doğusunda bulunan Dombas’a askeri harekat başlattıklarını duyurdu. Putin aynı zamanda açıklamasında Ukrayna topraklarını işgal etme gibi bir niyetleri olmadığını belirtirken operasyonun amacını sivillerin hayatını korumak olduğunu söyledi. Putin’in Bu açıklaması sonrasında başkent Kiev'de dahil olmak üzere birçok kentte peş peşe patlamalar olmaya başladı. Yaşanan gelişmelerin ardından dünya ayağa kalkarken tüm tepkilere rağmen Rusya geri adım atmadı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ise yaptığı açıklamada Kesinlikle saldırmayacaklarını kendilerini savunacaklarını söyledi.

Dışarıdan gelecek müdahalelere karşılık verilecek

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin bununla da sınırlı kalmadı. Dışarıdan gelecek her türlü müdahaleye de karşılık verileceğini söyleyen Putin, Ukrayna askerlerine silah bırakma ve geri çekilme çağrısında bulundu. Ayrıca Karadeniz filosunun da çıkartma harekatı başlattığı Rus haber ajansları tarafından duyuruldu.

Dolgun Maaşla Bankada Çalışacak Güvenlik Alımı Başladı! Banka Gişe Kısmında Bekleyecek Görevliler Aranıyor Dolgun Maaşla Bankada Çalışacak Güvenlik Alımı Başladı! Banka Gişe Kısmında Bekleyecek Görevliler Aranıyor

Birçok şehirden patlama sesleri yükseliyor

Rusya'nın operasyona başlaması ile birlikte Ukrayna'nın başkenti Kiev'de dahil olmak üzere birçok farklı şehirden patlama sesleri yükselmeye başladı. Ukraynalı yetkililer patlama seslerinin füze saldırılarından kaynaklandığını duyurdu. Bu sırada Rus savaş uçakları Ukrayna'nın hava savunma güçlerini imha etmeye başladı. Ukrayna ise Doğu bölgesinde bir Rus savaş uçağını vurduklarını duruyordu.