Rusya Ukrayna krizi savaşa dönüştü. Rusya gece saatlerinden itibaren Ukrayna’yı işgal etmeye başladı. Petrol fiyatları ise savaş haberi ile birlikte zirveye yükseldi. Dolarda yaşanan yükseliş de eklenince benzin ve motorine yüklü zam haberleri de gelmeye başladı.

Rusya ve Ukrayna arasında günlerdir devam eden gerilimde korkulan oldu. Yaşanan son gelişmelerin ardından Dolar ve Euro kuru yükselmeye başlarken akaryakıt fiyatları içinde zam iddiaları gündeme gelmeye başladı. Ekonomist Doç. Dr Oğuz Demir yaptığı açıklamada yaşanan bu gelişmelerden akaryakıt fiyatlarının etkileneceğini ve yarın gece itibariyle motorin ve benzine büyük zam gelmesinin gündemde olduğunu söyledi.

Benzin ve motorine 1 liranın üzerinde zam gelecek

Rusya'nın Ukrayna'ya işgal etmeye başlaması özellikle akaryakıt ve enerji fiyatlarını olumsuz etkiliyor. Kuzey Karadeniz'de yaşanan Olağanüstü halin akaryakıt sektörüne Yarından itibaren yansıyacağını söyleyen Doçent Dr Oğuz Demir, Yarın gece itibariyle benzine 1,20 ile 1,60 TL arasında motoru neyse Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere 1 TL'nin üzerinde zam geleceğini söyledi.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Etkileri olumsuz olacak

Ekonomist Doç. Dr Oğuz Demir, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan mevcut durum nedeniyle sürekli benzin ve motorin konusunda sorular geldiğini belirterek Cuma gece saatlerinden itibaren geçerli olmak üzere Benzine zam geleceğini aynı zamanda motorinde de Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak şekilde zam uygulanacağını duyurdu. Olağanüstü bir durum olduğunu ve etkilerinin de oldukça olumsuz olduğunu söyleyen Demir, bir an evvel Bu sorunun çözülmesini dilediğini dile getirdi.