En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var! En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var!
Galatasaray'ın başarılı forveti Ryan Babel, sarı-kırmızılıların Fatih Karagümrük maçına hazırlandığı idmandan önce basın mensuplarına demeç verdi. Lider Beşiktaş ile aralarında 6 puanlık bir farkın oluştuğunu belirten Hollandalı yıldız futbolcu, 3 puanlık sistemde bu farkın kapanmayacak kadar fazla olmadığını dile getirdi. Yapmaları gereken tek şeyin kendi maçlarına odaklanmak olduğunu kaydeden Babel, kazandıkları sürece rakibin illa ki puan kaybedeceğini bildiklerini söyledi. Bu yıl her takımın 40 maç yapacağını aktaran 34 yaşındaki yıldız futbolcu, yaptıkları hatalardan dersler çıkardıklarını ifade etti.


"Maçlarda sürpriz sonuçlar çıkabiliyor"


Bundan sonra her maça final mantığıyla çıkacaklarını aktaran 34 yaşındaki Hollandalı yıldız, takım arkadaşlarına ve kendine güvendiğini dile getirdi. Bazen çok zormuş gibi görünen maçları kolaylıkla kazanabildiklerini, bazen ise kolay kazanacakları maçları kaybettiklerini belirten Babel, futbolun bu sürpriz faktörleri sayesinde çok popüler bir spor olduğunu kaydetti. Süper Lig'in oldukça kırıcı bir lig olduğunu vurgulayan Hollandalı futbolcu, ligde alan haftalarda pes etmeyeceklerini ve son haftaya kadar mücadele edeceklerini aktardı.


"Hakemler konusuna girmeyelim"


Ligde hakemlerin her zaman tartışma konusu olduklarını kaydeden Babel, profesyonel bir futbolcu olarak bu konuda konuşmasının yanlış olacağını söyledi. Düşüncelerini söylemesi durumunda ceza alacağını belirten yıldız futbolcu, zaten maçları izleyen herkesin nelerin döndüğünü anlayabileceğini kaydetti. Önceki sezonlarda da Galatasaray'ın lider Başakşehir'in gerisinde kaldığını ancak son haftalarda performansını artırarak şampiyonluğa uzandığını hatırlatan Babel, aynı hırsla bu başarıyı yakalayabileceklerini söyledi. Galatasaray'ın daha önce defalarca aynı durumdan sıyrılarak şampiyon olduğunu belirten Babel, taraftarların takıma inanmaya devam etmesini istedi.

Editör: İlan35