Saadet Partisi'nden son gelen video resmen Türkiye'deki ayrımcılığın son noktası oldu...

Saadet Partisi, resmi sosyal medya hesabından 'Ekonomi Filtresi' başlığıyla yayınladığı tanıtım filminde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi kullanınca konu da biraz olsun gülümsetti.

Sosyal medyayı etkili kullanan Saadet Partisi, son günlerin popüler filtresi olan insanların yüzünü üzgün surata çeviren filtreyi kullanarak "biz" ve "siz" ayrımcılığı yaparak etkili ve daha da doğrusu Türkiye'nin alıştığı bir dille eleştiri yaptı.

Faizsiz Kredi Almadan Önce İncelenmesi Gerekiyor, 100.000 TL'ye Kadar O Banka Kredi Veriyor Faizsiz Kredi Almadan Önce İncelenmesi Gerekiyor, 100.000 TL'ye Kadar O Banka Kredi Veriyor

Türkiye'de devam eden derin ekonomik kriz üzerinden vatandaşın gülümseyemediğine vurgu yapılan videoda vatandaşın yaşadıklarının filtresi ise tabi ki Bakan Nebati'nin gülen gözleri oldu.

Bakan Nebati gülücüklerinin işaret edildiği videoda, “Her şey bu kadar kötü giderken, siz!” ifadeleriyle birlikte, Nebati’nin kahkahalarına yer verildi. 

Vatandaşın zamlar ve evrgiler altında ezildiği Türkiye'de, vatandaşların filtreli ve üzgün fotoğraflarına yer verilen videoda "Böyle görünmek için filtreye ihtiyacımız yok" denildi.

Saadet Partisi’nin hazırladığı kısa video filminde “Bu ekonomide biz filtresiziz” ifadesi kullanılırken "siz" kelimesinin kahkalarla kullanılması ise tam puan aldı.

İşte o video;