Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, hem iç politikada hem de dış politikada Millet İttifakı’nın beraber hareket edeceğini ifade etti.

Mevduat Faiz Oranları Bu Sefer Düştü! Bankaların 1-3 Ay Arası Faiz Oranları Dipte! Mevduat Faiz Oranları Bu Sefer Düştü! Bankaların 1-3 Ay Arası Faiz Oranları Dipte!

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İstanbul İl Divanı Toplantısı’na katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı konuşmada, dış politikada ve iç politikada ortak hareket edileceğini söyledi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, İslam aleminin kalbinin adeta İstanbul’da attığını ifade ederken 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçime doğru gittiklerini ve ülkenin bugünkü şartlarında yeniden şekillenmesi için de adımlar atmaya gayret ettiklerini belirtti. Zor bir dönemden geçildiğini ifade eden Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, bundan dolayı zor kararlar almak mecburiyetinde olduklarını belirtti ve davalarının hak olduğunu bu davadan da hiçbir zaman dönmeyeceklerini de özellikle vurguladı.

Öte yandan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, hem Türkiye’nin hem de dünyanın içinde bulunduğu şartların her geçen gün daha da zorlaştığını savunurken, Başkanlık sisteminin de en başından beri doğru olmadığını düşündüklerini ve Millet İttifakı’nın da ilk başta bu konu üzerine inşa edildiğini söyledi.

“Yeniden Refah Partisi’nin hangi şartlardan dolayı hızlı bir çark yaptıklarını bilmiyorum…”

Bunların yanı sıra Merhum başbakanlardan olan Necmettin Erbakan’ın Saadet Partisi genel başkanı olarak hayata veda ettiği sürece dikkat çeken Temel Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan’ın son nefesini verirken bu davaya sahip çıktığını ve kendilerinin de bu davaya sahip çıkacaklarını ifade etti. Prensiplerinin hiçbir şekilde değişmediğini, yine ahlaki ve manevi değerlerinin de ihyası için çalışmaya gayret edeceklerini belirten Karamollaoğlu, Türkiye’de yaşayan her insanın rahat çalışacağı bir işinin olması ve geçimini sağlayacak kadar da bir ücrete sahip olması için çalışacaklarını vurguladı.

Bunların yanı sıra aile mefhumunun dejenere edilmesine de razı olmayacaklarını aktaran Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, ailenin bir kadın bir erkek ve çocuklardan oluştuğunu söylerken iki kadın ya da iki erkeğin bir araya gelmesinin de doğru olmayacağını söyledi.

Millet İttifak’nın 6 üyesinin de kendi aralarında bir mutabakat sağladıklarını belirten Temel Karamollaoğlu, Türkiye’yi beraber yöneteceklerini, dış politikada da iç politikada da 6 liderin birlikte davranacağını vurguladı. Ayrıca CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçileceğini garanti olarak gördüğünün altını çizen Saadet Partisi lideri, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını da ekledi. Yeri geldiğinde bazı tenkitlerle karşılaştıklarını da söyleyen Saadet Partisi lideri, CHP’nin daha önceki icraatlarında sıkıntılı dönemler yaşandığını kabul ettiğini ve bugüne kadar da aralarından yalnızca bir kişinin çıktığını onun da CHP lideri Kılıçdaroğlu olduğunu vurguladı.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu son olarak da, seçimde en iyi şartları elde edebilmek için özel çaba sarf edeceklerini eklerken de Yeniden Refah Partisi’nin yaptıklarını yapmayacaklarını ve hangi şartlardan dolayı da Yeniden Refah Partisi’nin bu kadar hızlı bir dönüş yaptığını bilmediklerini belirtti. Ayrıca da Yeniden Refah Partisi’nin attıkları bu adımın da verdikleri kararın kendileri için faydalı olduğu kanaatinde olmadığını ifade etti.