Beykoz Belediyesi, daha hukuki süreç bitmeden sabah saat 06.00 sularında vatandaşa "evelerinizden çıkın" baskını yaptı.

Henüz haklarını bile almayan vatandaşların evlerini tahliye etmek isteyen AKP'li Beykoz Belediyesi, Tokatköy'deki 487 ada 3 parselde gerçekleştirilmek istenen kentsel dönüşüm projesi için bu sabah saat 06.00 sularında baskın yaptı.

AKP’li Beykoz Belediyesi’nin Tokatköy’deki 487 ada 3 parselde gerçekleştirilmek istenen kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor ve bu kapsamda AKP’li belediye vatandaşları evlerinden çıkarmak istiyor ancak henüz hukuki süreç bile tamamlanmadan.

Beykoz Belediyesi'nden yurttaşlara sabah baskını: Evleri tahliye etmek istediler

Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir

Bu sabah 06.00 sularında mahalleye giren belediye ekipleri, iki evi tahliye etmek isterken, haklarını almadan ve hukuki süreç bitmeden evlerini vermek istemeyen yurttaşlar ise çareyi yolları taşlarla kapatmakta bulmuştu ki sabah baskınına uğrayan vatandaşların yolu kapatması üzerine alana polis ekipleri ve TOMA geldi.

"Vicdan?" diye sorduran olayda vatandaşların ve polisin çatışması sürüyor.