Yasalarımızda yer alan kurallarla bireyler 3 şarta uyduğu gün emekli maaşına kavuşabiliyor. Konu ile ilgili tüm detayları haberimizde sizlere aktarıyoruz.

Sigorta giriş tarihi, prim ve yaş şartını tamamlayan herkesin maaşı otomatik olarak bağlanıyor. Öte yandan 2020 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan ev hanımları için emeklilik teklifindeki son durum milyonların aklında tazeliğini koruyor. Konu ile ilgili tüm detayları haberimizde sizlere aktarıyoruz.

Sadece 25 yıl evli kalmak yetiyor. Ayda 1.605 TL'yi ödeyen herkes emekli olabiliyor. Bulundukları meslekte alın teri dökenlerin en sık araştırdığı konulardan birisi de emeklilik şartları olmaktadır. Yasalarımız 3 şartla emekliliğe müsaade ediyor. Düzenli bir işte çalışarak emekli olunabildiği gibi dışarıdan prim ödemesi yapılarak emeklilik hakkı kazanılabiliyor. Bu yönteme dair merak edilen tüm bilgileri yazımızın içinde sizlere aktarıyoruz.

İSTEĞE BAĞLI SİGORTA İLE EMEKLİ OLUN!

İsteğe Bağlı Sigorta Giriş Bildirgesi'ni alanlar kendilerine yakın sosyal güvenlik merkezine müracaat edebiliyor. Öte yandan e-Devlet üzerinden başvuru da yapılıyor.

1.601 TL ÖDEME YAPILIYOR

Bu sistem sayesinde her ay en az 1.601 TL ödeme yaparak emekli olma hakkına sahip oluyorsunuz.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

25 YIL EVLİ KALANA...

2020 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan ev hanımları için emeklilik teklifindeki son durum da araştırılıyor.

20 YILI DOLDURAN EMEKLİ OLUYOR

2008 yılı sonrası sigortası başlayanlar için 7.200 prim günü ve 20 yıl dolduran kadınlar emeklilik hakkı kazanıyor.