Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Olayda gözaltına alınan 16 kişiden 8'i tutuklanarak cezaevine gönderilirken 8 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası Başladı! Mart Ayına Özel Kampanyada Düşük Faizli Borçlar Transfer Edilecek! Halkbank Borç Kapatma Kredisi Kampanyası Başladı! Mart Ayına Özel Kampanyada Düşük Faizli Borçlar Transfer Edilecek!

Ece Erken'in Avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu geçtiğimiz günlerde vahşi bir cinayete kurban gitmişti. Olayın ardından başlatılan operasyonda toplam 16 şüpheli gözaltına alınmıştı. Emniyette işlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen şüphelilerden 8'i tutuklanarak cezaevine gönderilirken 8 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Olayda silahı kullanan ve Şafak Mahmut Yazıcıoğlu’nu öldüren Kadir Yasak’ın ifadesi de ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre Cinayeti işleyen Kadir yasak, iki arkadaşının kendisine Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun arkasından küfür ettiğini söylediğini bunu duyduktan sonra söyledikleri ile ilgili konuşmak istediğini dile getirdi. Olay günü balıkçıda Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu gördüğünü söyleyen Kadir Yasak, yanına giderek konuşmak istediğini söylediğini Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ise arka tarafa geçmesini söylediğini dile getirdi. Şafak Mahmutyazıcıoğlu geldikten sonra ona arkasından küfür edip etmediğini soğuduğunu söyleyen Kadir yasak, bunun karşılığında ise benim mekanımda bana Hesap mı soruyorsun cevabını aldığını ifade etti. Bu sırada abisinin mekana geldiğini ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun buna daha çok sinirlendiğini belirten Kadir Yasak, hedef gözetmeden ateş ettiğini iddia etti. Kadir yasak aynı zamanda Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ayağa kalkması ve elini beline atması nedeniyle ateş ettiğini de öne sürdü.

Olaydan 15 gün önce görüşmüşler

Cinayet zanlısı Kadir Yasak, olaydan 15 gün önce Yeşilköy'de bir restorana Seccad yeşil ile birlikte gittiğini bir süre sonra ise mekana Suphi Malgaz’ın geldiğini dile getirdi. Daha sonra da restorana Rober G. ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile birlikte 3-4 korumasının da geldiğini söyleyen Kadir yasak, Korumaların ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ellerinde silah olduğunun belli olduğunu söyledi. Mekana herkesin agresif bir şekilde geldiğini söyleyen Kadir yasak, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun bir anda kendisine “Sen beni tanıyor musun kim olduğumu biliyor musun” gibi konuşmaya başladığını iddia etti.

Olay anını anlattı

Olay sırasında Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun kendisine küfür ettiğini söyleyen Kadir Yasak, abisinin araya girdiğini ve sakin olmalarını istediğini anlattı. O esnada masada bir itiş kakış olduğunu söyleyen katil zanlısı, abisi ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun bulunduğu yere doğru hedef gözetmeksizin ateş ettiğini öne sürdü. Bu sırada sol tarafta ayrı bir masada oturan korumanın ayağa kalktığını ve elini beline attığını öne süren Kadir'i yasak, onun olduğu tarafa doğru da yer hizasında bir el ateş ettiğini anlattı. Bu sırada Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun yere düştüğünü gördüğünü söyleyen Kadir Yasak, abisinin kendisini engellemeye çalıştığını ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu geri çekmek için uğraştığını iddia etti. Daha sonrasında önce abisinin mekandan çıktığını ve kendisi de mekandan çıkmaya çalışırken Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun elini silah attığını yeniden küfür ettiğini bunun üzerine de elini çekmesi için bir kez daha yere doğru ateş ettiğini iddia etti.