Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Şanlıurfa ve Adıyaman’da sağanak yağışlar sonrasında meydana gelen sele ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Şanlıurfa ve Adıyaman’da yoğun yağışlar sonrasında meydana gelen sel felaketinin ardından sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Koca yaptığı paylaşımda Şanlıurfa’da 60 kişinin Adıyaman’da ise 8 kişinin selden etkilendiğini, bu kişilerin genel sağlık durumlarının da iyi olduğunu ifade etti.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Şanlıurfa’da 60, Adıyaman’da 8 kişi etkilenirken iki ilde de toplam 14 vatandaş selden dolayı hayatını kaybetti

Yaşanan yoğun yağış sebebiyle meydana gelen sel olaylarından dolayı Şanlıurfa’nın merkezinde 12 kişinin Adıyaman’da ise de 2 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilediğini ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaşananların ardından da yeniden büyük bir üzüntü yaşadığını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda, sel felaketinden Şanlıurfa’da 60 kişinin ve Adıyaman’da da 8 kişinin etkilendiğini vurgularken selden etkilenen vatandaşların da genel sağlık durumlarının iyi olduğunu aktardı. Bunların yanı sıra Fahrettin Koca, Şanlıurfa ilinde 3 vatandaşın Adıyaman ilinde ise 2 vatandaşın kayıp olduğu bilgisine ulaştıklarını sel felaketinin yaşandığı Şanlıurfa’da 93 ambulansın ve 3 UMKE timinin görev yaptığının altını çizdi. Şanlıurfa’nın yanı sıra Adıyaman’da da 5 ambulans ve 3 UMKE timinin görevlendirilmesinin yapıldığını belirten Sağlık Bakanı Koca, gereken tüm sağlık hizmetlerinin de muntazam bir şekilde devam ettiğini işaret etti.

Diğer bi yandan Şanlıurfa’da meydana gelen sel olayında, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin eksi birinci katının olaydan etkilendiğini belirten Fahrettin Koca, tedavisi bu katta devam eden hastaların da en hızlı şekilde ambulanslar ile başka yerlere nakillerinin sağlandığını aktardı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı sosyal medya paylaşımının sonunda ise ‘Bilhassa, depremin sonuçlarına karşı büyük mücadele verdiğimiz bugünlerde, Allah benzer olaylardan korusun’ ifadelerini kullandı.