"Sağlık Bakanlığı'nda büyük skandal" yorumları ile yankılanan açıklamalar Bakan yardımcısı canlı yayında iken ekranlara yansıdı.

Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci katıldığı bir canlı yayında söyledikleri ile skandal bir itirafa imza attı.

Birinci, Sağlık Bakanlığı'nda "Bütçeden akıyor, kime gittiği bilinmiyor" dedirten 140'dan fazla kullanılmayan uygulamanın olduğunu  açıklaması ile adeta gündemi salladı.

24 TV'de Esra Elönü ile "Arafta Sorular" programı canlı yayına katılan Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, canlı yayında farkında olarak ya da olmayarak büyük itirafta bulundu.

Sağlık Bakanlığı'ndaki yönetim ve koordinasyon zaafiyetini de gözler önüne seren açıklamasında Birinci, yaptırılan uygulamaları kimlerin kullandığını bilmediklerini, bunu anlamak için buldukları yöntemin ise "uygulamaları kapatmak" olduğunu söylemesi ile şaşkınlık yarattı.

birinci_8578

Birinci'nin, kapatılmış uygulamalar için kimsenin kendisini aramadığını, bu şekilde gereksiz olduklarını anladıklarını söylemesi ile adeta bir "skandal itirafı" olarak kayıtlara geçti.

Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir? Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?

Birinci'nin bu skandal itirafı Sağlık Bakanlığı'ndaki israfın boyutlarını da gözler önüne serereken kimsenin kullanmadığı 140'dan fazla uygulamanın neden ve kimlere yaptırıldığı, bunlar için kamu bütçesinden ne kadar harcama yapıldığının da bilinmediği anlaşıldı.

Bu ilginç açıklama ve itirafların ardından ise Şuayip Birinci'nin daha önce de COVID-19 ile ilgili iki farklı makale skandalı ve Türksat'taki Yönetim Kurulu üyeliği nedeniyle çift maaşlı bürokrat olarak gündeme geldiği hatırlandı.

Şuayip Birinci'nin, adı sürekli skandallara karışmasına rağmen son dönemde medyada daha çok yer almaya çalışması, seçim öncesi olası bir kabine değişikliğinde yeni Sağlık Bakanı olmaya hazırlandığı şeklinde yorumlanıyor.