Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışacak 8000 sürekli işçi için ilan duyurusu yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan detayları paylaştık.

Erken EMEKLİ Olmak İsteyenler İçin ESNEK Emeklilik Sistemi Başlıyor! Erken EMEKLİ Olmak İsteyenler İçin ESNEK Emeklilik Sistemi Başlıyor!

Sağlık Bakanlığı, bünyesine 8 bin yeni personel katmak için harekete geçti. Bu alımlar, Bakanlığın taşra teşkilatında çeşitli hizmet türlerinde istihdam edilmek üzere yapılacak. Adaylar, 23 Şubat'tan 27 Şubat'a kadar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden çevrim içi başvuru yapabilecekler. Bu büyük alım, sağlık sektöründe çalışmak isteyenler için önemli bir fırsat olarak öne çıkıyor. Alınacak personeller arasında bilgisayar sistem kurulumu, biyomedikal cihaz teknolojileri, elektrik, ısıtma ve sıhhi tesisatçılık, inşaat boyacılığı, klinik destek, güvenlik, marangozluk, otomotiv mekanikçiliği ve kaportacılığı, oto elektrikçiliği ve temizlik görevliliği gibi çeşitli meslek gruplarından elemanlar bulunuyor.

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Kadroları ve Sayıları

Bilgisayar sistem kurulum, bakım, onarım ve arıza giderme elemanı için 84 kişi,
Biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı için 127 kişi,
Elektrikçi (Genel) için 144 kişi,
Isıtma ve sıhhi tesisatçı için 143 kişi,
İnşaat boyacısı için 64 kişi,
Klinik destek elemanı için 600 kişi,
Güvenlik görevlisi için 3,250 kişi,
Marangoz için 32 kişi,
Oto bakım onarımcısı-otomotiv mekanikçisi için 2 kişi,
Oto elektrikçisi için 2 kişi,
Otomotiv kaportacısı için 2 kişi,
Temizlik görevlisi için 3,550 kişi alınacak.

Sağlık Bakanlığı'nın taşra teşkilatında çeşitli pozisyonlarda istihdam edilmek üzere geniş bir yelpazede personel alımı yapacağını gösteriyor. Alım yapılacak pozisyonlar ve kadro dağılımı, bakanlığın hizmet kalitesini artırma ve vatandaşlara daha iyi hizmet sunma amacını taşıyor.