Sağlık Bakanlığı 42.500 personel alım sonucu belli oldu mu? Sağlık personeli başvuru işlemleri ve alım sürecine dair detaylar yazımızda. Hangi pozisyonlarda sağlık personeli alınacak, KPSS puan şartı ve değerlendirme süreci...

Sağlık Bakanlığı'nın 42.500 personel için başvuruların açıldığı duyurusundan sonra pek çok sağlık personeli olmak isteyen vatandaşın başvuru yaptığı öğrenildi. Başvuruların yapıldığı esnada hangi pozisyonlardan alımların gerçekleştiği de belli oldu.

Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz haftalarda duyurduğu personel alımlarına ilişkin sonuçlar henüz belli olmadı. Ancak sonuçların 1 ila 2 ay içerisinde açıklanması muhtemel gözüküyor. Bu nedenle resmi duyuru gelene kadar beklenecek.

personel

Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacak? 

Sağlık personeli alımlarında  doktor, hemşire, sağlık teknikeri, sağlık memuru, diş hekimi, eczacı başta olmak üzere pek çok pozisyonda alım bekleniyor.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Bakan Koca, daha önce yaptığı açıklamada ise  "KPSS ile 6 bin 69 hemşire, bin 530 ebe, bin 494 sağlık lisansiyeri, 798 sağlık teknisyeni ve 21 bin 709 sağlık teknikeri olmak üzere, toplam 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli ve ayrıca 10 bin 900 sürekli işçi istihdam edilecektir. Alım süreçlerinin başlatılması için, başvuru kılavuzları İŞKUR’a ve tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderilmiştir. 42 bin 500 yeni çalışma arkadaşımıza ve bakanlığımıza hayırlı olsun" ifadesine yer vermişti.