Sağlık bölümü için personel alımları ve sürekli işçi başvuruları başlıyor. Sağlık Bakanlığı'ndan gelen açıklamada ebe, hemşire ve sağlık teknikeri başta olmak üzere kadro bilgisi iletildi. Personel alımları ne zaman başlıyor? Başvuru tarihleri ve mülakat ile KPSS detayları...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık bölümünden mezun olan kişilerin başvurabileceği alımla ilgili bilgi verdi. Toplamda kaç personelin alınacağı sorusu da yanıt buldu. 2. etapta 42.500 personel için başvurular ortaya çıktı.

Hangi Kadrodan Kaç Personel Alınacak?

Sağlık Bakanlığı'ndan gelen açıklamada  "KPSS ile 6.069 hemşire, 1.530 ebe, 1.494 sağlık lisansiyeri, 798 sağlık teknisyeni ve 21.709 sağlık teknikeri olmak üzere, toplam 31.600 sözleşmeli sağlık personeli ve ayrıca 10.900 sürekli işçi istihdam edilecektir." denildi. Bu da demek oluyor ki KPSS'de elde ettiğiniz puan türüne göre sizler de yukarıdaki kadrolardan birine başvuruda bulunabilirsiniz. 

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Başvuru Tarihi Belli Oldu mu?

Sağlık personeli alımlarıyla ilgili henüz başvuru tarih bilgisi verilmemiştir. Ancak yakın zaman içerisinde Sağlık Bakanlığı'ndan alımlarla ilgili duyuru yapılacaktır. Başvurular, mülakatlar ve sonuçların hangi tarihte paylaşılacağı gibi bilgileri haber sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.