Reyting sıkıntısı yaşayan tüm dizileriyle ilgili önemli gelişmelere imza atan ve yeni kararlar alan Fox TV, bu diziler için kötü kararlara imza atıyor. Düşük reytinglere sahip olan tüm Fox TV dizileri ekrana bir bir ekrana veda ediyor.

Reyting sıkıntısı yaşayan tüm dizileriyle ilgili önemli gelişmelere imza atan ve yeni kararlar alan Fox TV, bu diziler için kötü kararlara imza atıyor. Düşük reytinglere sahip olan tüm Fox TV dizileri ekrana bir bir ekrana veda ediyor. Bu dizilerden birisi de Fox TV’nin çok tartışmalı dizisi olan Çocukluk dizisi oldu. Zaten reyting konusunda beklentilerin çok altında kalan Çocukluk dizisi yayından kalkıyor mu sorusu çok sık dile getiriliyordu. Özellikle de RTÜK radarına girdiğinden çok fazla ceza ve incelemeye maruz kalıyordu.

Fox TV son zamanlarda erken final yapan dizileriyle gündeme geliyor. Çok izlenen dizilerinin yanı sıra reyting konusunda beklentilerin çok altında çok sayıdaki dizi Fox TV yönetimi tarafından yayından kaldırılıyor. Bu televizyon dizilerinden birisi de Çocukluk dizisi oldu. Çocukluk dizisi de yayın hayatına erkenden son verilen dizilerden birisi oldu. Fox TV’de yayınlanan ve ilk olarak proje aşamasında Kimsesizler adı ile yayınlanmasına karar verilen ancak son dakika gelişmesiyle adını Çocukluk olarak değiştiren dizi, ekranda isteneni veremeyen diziler kervanına katıldı.

Daha yayınlanmadan önce tüm eleştiri okları üzerine çeken Çocukluk fragmanı son derece rahatsız edici sahneleriyle dikkat çekmişti. Özellikle çocukların psikolojisi üzerinde çok fazla olumsuz etki oluşturabileceği yönünde bir imaj oluşturması nedeni ile izleyicinin tepkisini çekmişti.

Çocukluk Dizisi Konusu Ne?


Çocukluk dizisi aslında toplum yaşamında aile hayatının ne kadar önemli olduğuna dikkat çekecek sosyal bir konuyu ele alıyordu. Ancak Çocukluk dizisi yayınlanan fragmanlarında işlediği konuları ve gösterdiği sahneleriyle çok ciddi tepkiler almaktan kurtulamadı. Yetimhanede büyüyen çocuklar ile kurulan bağ ve iletişime dikkat çeken Çocukluk dizisinde konunun gidişatı da izleyiciden fazlasıyla tepki almıştı. Çünkü yetimhanede yetişen çocukların yaşamına bir pencere açan ve son derece çarpıcı sahnelere imza atan Çocukluk dizisinde, senaryonun ilerleyen bölümlerde bir aşk dizisi haline evrilmesi fazlasıyla izleyiciyi rahatsız etmişti. Bu sahnelerin yayınlanması ile birlikte dizinin reytingleri adeta tepe taklak oldu. Bunun üzerine de Fox TV Çocukluk dizisini yayından kaldırma kararı aldı.

Çocukluk Dizisi 11.Bölümde Final Yapacak


Fox TV yönetimi alınan karar ile birlikte düşük reytinge sahip olan Çocukluk dizisi 11.bölümde final yapacak.