Türkiye'nin konuştuğu Kadir Şeker olayında sonunda beklenen haber gemiş ve Kadir Şeker tahliye olmuştu.

Türkiye'nin iki yıldır kanayan yarası olan bir karar ile özgürlüğünden koparılan Kadir Şeker'e tahliye kararı verilmiş ve tüm ülke de sonunda mutlu bir haber almıştı.

2020'de Ayşe Dırla'yı darp eden Özgür Duran ile korumak amacı ile girdiği arbedede ölen saldırgan Duran'ıın ölümünden sorumlu tutulanra hüküm giyen Kadir Şeker, 2 yıl 5 ay 1 gün tutukluluk sonrası serbest kaldı.

AA-20220707-28360658-28360653-TUTUKLULUK_KARARINA_ITIRAZ_EDILEN_KADIR_SEKER_HAKKINDA_TAHLIYE_KARARI

Tahliye karararı sonrası Kadir Şeker'in babası Cengiz Şeker'in "Biz çok acı çektik. Bu istenmeyen bir olay" cümleleri akıllara kazınmıştı ki, Kadir Şeker'in sosyal medya hesabından paylaştığı ilk cümleler geldi.

Türkiye'yi en son ayağa kaldıran Konya'daki şehir hastanesinde görevli olan doktor Ekrem Karakaya'yı görevi başında öldürülmesi olayına gönderme yapan Kadir Şeker sosyal medya hesabından şunları söyleyerek özgürlüğünü duyurdu;

AA-20220707-28360658-28360655-TUTUKLULUK_KARARINA_ITIRAZ_EDILEN_KADIR_SEKER_HAKKINDA_TAHLIYE_KARARI

"Twitter üzerinden özgürlüğüm için bana destek olan herkese teşekkür ederim. Sizlere borçluyum. Bu borcumu, vatanıma ve milletimize hayırlı bir doktor olup ödemek istiyorum. Yurtdışına gitmeyeceğim, son nefesime kadar ülkeme hizmet edeceğim."

Ancak Kadir Şeker adına açılan sahte bir hesapta ise "Güzel dileklerde bulunan , içerde kaldığım süre faslında desteklerini hiç esirgemeyen dostlarımdan Allah razı olsun. Tahliye olduk şükür. Söylenecek çok şey var kısa ve öz : Doktor olma Yolunda NEREDE KALMIŞTIK... " yazılınca ortalık karıştı.

Birçok kişi tarafından gerçek sanılıp paylaşılan bu tweet için ise Şeker şikayette bulunacağını duyurdu.

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden