İktidar Partisi Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomik yıkım yaşayan vatandaşa hitaben akla ziyan “şükür etmiyorlar, bir kesimde şükürsüzlük hakim” sözleri sonrası Diyanet’ten şükür hutbesi geldi.

Erdoğan’ın ülkeyi vatandaşın vergileri ile yöneten bir bürokrat olarak "Önce elimizdekilere şükür edeceğiz, sonra daha iyisi, daha güzeli için çalışacağız" sözleri tartışılmaya devam ederken Diyanet İşleri Başkanlığı'nın son cuma hutbesi dikkati çekti. Bugün 81 ilde "Şükür Sana Şekûr" başlıklı hutbe okunması da sosyal medyaya taşındı.

Her alanda yıkım yaşanan ülkede  emekliden vatandaşa, öğrenciden işçiye büyük çoğunluk yaşam savaşı verirken, 1 Mayıs akşamı katıldığı iftarda konuşan Recep Tayyip Erdoğan “Maalesef ülkemizde bazı kesimlerde bir şükürsüzlük, tatminsizlik, karamsarlık hali aldı başını gidiyor. Halbuki önce elimizdekilere şükür edeceğiz, sonra daha iyisi, daha güzeli için çalışacağız” demişti.

Şükür, kaynaklarda da geçtiği üzere, islam dinindeki en önemli kavramlardan biri olup Allah'ın kulları için yarattığı nimetler ve lütufları için minnet duymaya şükretmek olarak tanımlandığı için dolayısıyla, bir ülke yönetiminde hem yeri hem de anlamı olmayan, ve yine Erdoğan’ın da ekibinin de vatandaşın vergileri ile fayda sağlanan bir makamda oturduğu için bir “şükür etmek” durumu söz konusu değilken dolayısı ile eleştiri konusu oldu.

Sadece 3 Gün Süre Kaldı! Garanti Bankası Açıkladı! Banka Hesabı Olanlar İşlem Yapması Gerekiyor Sadece 3 Gün Süre Kaldı! Garanti Bankası Açıkladı! Banka Hesabı Olanlar İşlem Yapması Gerekiyor

Bu hakikatle Erdoğan’ın sözleri tartışılırken, Diyanet İşleri Başkanlığı bugün “Şükür Sana Şekûr” başlıklı bir cuma hutbesi okuttu.

Ki bu arada bulundukları konum ve yaşadıkları saltanat gereği şükür etmesi gerekenler halk değil başkaları gibi. Mesela bir yüzükle siyasete atılıp, şimdi saraylara bile sığamayanlar...

İbrahim Kalın'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili son dakika açıklaması - GÜNCEL Haberleri