ABD'de Asya kökenli kişilerin maruz kaldığı ırkçılık ve şiddet olayları nedeniyle isyan eden Dünya Şampiyonu Filipinli boksör Manny Pacquiao, bu olayların son bulması gerektiğini bildirdi. Instagram hesabından bir paylaşımda bulunan "Pac Man" lakaplı ünl

ABD'de Asya kökenli kişilerin maruz kaldığı ırkçılık ve şiddet olayları nedeniyle isyan eden Dünya Şampiyonu Filipinli boksör Manny Pacquiao, bu olayların son bulması gerektiğini bildirdi. Instagram hesabından bir paylaşımda bulunan "Pac Man" lakaplı ünlü boksör, paylaşımında ilettiği mesajını 4 farklı dilde yazdı. WBA (Süper) ağır siklet kemerini elinde bulunduran Pacquiao, Instagram'dan yaptığı paylaşımda "Kendini savunamayan Asyalılara saldırmayı bırakın! Onun yerine gelin benimle dövüşün" ifadelerine yer verdi.


"Kanımız tek renkte akıyor"


Asya kökenli insanların ayrımcılığa ve şiddete maruz kalmasına tepki gösteren Pacquiao, Twitter paylaşımında "Kanımız tek renkte akıyor. Ayrımcılığı bırakın. Herkes için sevgi ve barış" ifadelerini kullandı. 42 yaşındaki ünlü boksörün bu paylaşımları yapmasına yol açan durumun, ABD'de son haftalarda yaşanan bazı şiddet olayları olduğu kaydedildi.Atlanta'da bir masaj salonuna yapılan kanlı baskında 6'sı Asya kökenli 8 kişi yaşamını yitirmişti. Ülkede Georgia eyaletinin Atlanta kentinde yaşanan bu kan dondurucu olaylar sonrası ABD Başkanı Joe Biden ile Başkan Yardımcısı Kamala Harris, bilgi almak için Atlanta'yı ziyaret etmişti.

ABD'yi şoke eden kanlı baskınlar!


Ülkeyi sarsan bir başka olayda ise New York'ta yaşayan 65 yaşındaki bir Asyalı kadın silahlı saldırının kurbanı olmuştu. Atlanta kentinde 16 Mart'ta 3 ayrı masaj salonuna düzenlenen silahlı saldırılar sonrası ülkede geniş çaplı eylemler yapılmaya başlandı.Olayların faili olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 21 yaşındaki zanlı Robert Aaron Long, 8 cinayetin de şüphelisi olarak sorgulanmaya başlandı. Asyalı kadınlara yönelik bu saldırılara isyan eden 42 yaşındaki boksör Pacquiao'nun son maçına 2019 yılında çıktığı hatırlatıldı. 8 farklı sıklette dünya şampiyonu olan Pacquiao, 2019 yılının Temmuz ayında çıktığı maçta Keith Thurman'ı yenmişti.