Sosyal medyada korkunç bir iddia ortalığı karıştırdı. Erdoğan!ın Sarayı'na su nereden geliyor? Himalayalar'dan Saraya su mu geliyor? Erdoğan Ailesi hangi suyu içiyor? soruları günlerdir aranmaya başlandı.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

Tarihi bir yoksullaşma sürecinden geçen Türkiye'de sosyal medyadan yapılan "Saray günlüğü 42 bin dolara su içiyor. Her hafta Himalayalar'dan 2, Fransa'dan 6 uçak dolusu su geliyor." paylaşımları gündem oldu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazlık, kışlık sarayları, masrafları, bakımları, bu sarayların inşaatları, günlük personel dahil giderleri gibi harcamalar Türkiye'nin en çok tepki çeken ve konuşulan konularından olamaya devam ederken gündeme çok daha farklı bir soru düştü. "Saray'ın içme suyu...

Sosyal medyada AKP'li Erdoğan için yapılan ve ailesinin yaşadığı Saray ile ilgili sosyal medyada dikkat çeken paylaşımlar ve iddialar şöyle oldu;

Erdoğan'a 'yeni' bir saray daha | soL haber

"Kaçak sarayda her yıl, bugünkü kurla 9.3 milyon TL değerinde olan, Himalayalar'dan ve Fransa'dan haftalık 8 uçakla getirirlen su içiliyormuş! Sen bu ay su faturanı ödeyebildin mi, yoksa 8 fatura biriktirip, kesilmek üzereyken mi ödeyeceksin?"

"Kendilerini insanüstü olarak görüyorlar. Halk açken onlara herşeyin en iyisi ve pahalısı da yetmiyor,mükemmeli istiyorlar.Trilyonlarım olsa Himalayalar'dan,Fransa'dan su getirtmek aklıma gelmez.Belli bir yaştan sonra halâ doyumsuzlar,ölümsüzlük için acaba olabilir mi der gibiler."
"Sabah sabah nereden aklıma takıldıysa... Gerçekten Sarayın içme suyu, Himalayalar'dan ve Fransa'dan mı geliyormuş?? Maaş yetmez ki yahu... Günaydın Türkiye ve Cumhuriyet Sevdalıları"
"Eğer Himalayalar'dan ve Fransa'dan her hafta Saray'a getirilen içme suyu meselesi doğru ise millet sizi seçimde bir daha hiç çıkmayacağınız şekilde gömecektir."
"Himalayalar’dan ve Fransa’dan, günlük 42 bin Dolar suya para vermenin, itibarla bir ilgisi var mı?"
"Ben okudum gözlerime inanamadım!? Saray litresi 7 Dolara su(HO2) içiyor. Her hafta Himalayalar’dan 2 uçak, Fransa’dan 6 uçak su geliyormuş ve günlük 6 ton suyun maliyeti 42.000 Dolar Buna sadece ben mi şaşırıyorum?"
Ancak bu iddialar ve paylaşımlar sürüp giderken, bu haber henüz doğrulanmadı.
Bu tablo Erdoğan'ı huzursuzlandıracak: İşte Saray'da şok yaratan 'açılış' bilançosu
20 yıl önce Erdoğan ailesi - Yeni Şafak