Savunma Sanayi Başkanlığı Personel Alımı Yapacak-Başvurular Mart ayında başlıyor

Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda KPSS ve YDS şartı ile proje mühendisi ve proje asistanı alımı yapılacağı bildirildi. İLAN DETAYLARI İlgili sınava başvuru sağlayacak adayların 657 sayılı DMK'de yer alan 48.

Genel 20.01.2019 - 14:23 04.05.2021 - 04:26 İlan35
Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda KPSS ve YDS şartı ile proje mühendisi ve proje asistanı alımı yapılacağı bildirildi.

İLAN DETAYLARI

İlgili sınava başvuru sağlayacak adayların 657 sayılı DMK'de yer alan 48. maddesinde bulunan genel şartları taşıyor olması, sınava katılmak isteyen adayların yurt dışı ve yurt içi seyahat engelinin olmaması istenmektedir. Bunların yanı sıra özel şartlarda bulunmaktadır.

Yabancı dil sınavından 70 puan almış olmak ve son iki yıl içerisinde sınava girerek bu puanı almış olmanız gerekmektedir. 2017 ve 2018 yıllarında düzenlenmiş olan KPSS P1 türünden en az 70 puan almış olmanız gerekmektedir. Bu sayılan özel şartlar proje mühendisi kadrosu için geçerlidir.

Proje asistanı için ise yine aynı yukarıda belirttiğimiz gibi 2017 ve 2018 tarihleri içerisinde yapılan KPSS P1 türünden az 65 puan almış olmanız, Yabancı dil sınavından en az 60 puan almış olmanız ve son iki yıl içerisinde sınava girmiş olmanız istenmektedir. Ayrıca proje asistanı için önceden sınava katılmış ve 2 kez başarısız olmuş adaylar sınava dahil edilmeyecektir.

ALINACAK KADROLAR

Proje mühendisi ve proje asistanı'dır.

İSTENEN EVRAKLAR

Savunma Sanayi Başkanlığının gerçekleştirdiği personel alımı ilanına adaylar 01 Mart 2019 ile 15 Mart 2019 tarihleri içerisinde resmi site olan www.ssb.gov.tr üzerinden sınav başvuru ekranında tanımlanmış olan bilgileri doğru ve eksiksiz doldurarak ve istenen evrakları yine belirtilen başvuru ekranından yükleyerek başvuruda bulunabileceklerdir. İşlemler çevrim içi kabul edilecek olup posta ve diğer yollar ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Özgeçmiş, son ay ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, diploma ya da mezuniyet belgesi, eksik belge ile başvuruda bulunanların başvuruları değerlendirilmeyecektir.

İlan tam metni için TIKLAYIN


İlanlardan haberdar olmak isteyenler aşağıdan sosyal medya hesaplarını takip edebilirler.
>>>Android uygulaması için TIKLAYIN

>>>İnstagram için TIKLAYIN
>>>Facebook için TIKLAYIN

Gelişmelerden Haberdar Olun

@