Ünlü gazeteci Murat Ağırel sağlık hizmetlerinden yararlanan turistlerin 131 milyon 378 bin TL'yi ödemeden gittiklerini ortaya çıkarttı.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Türkiye, Sayıştay raporlarında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın günlük 10 milyon lirayı bulan masrafının şokunu yaşarken , bu defa da Yeniçağ yazarı gazeteci Murat Ağırel, 2021 yılında turistlerin 131 milyon 378 bin TL’lik sağlık hizmetini ödemeden Türkiye’den ayrıldığını açıkladı.

Murat Ağırel’in Sayıştay raporlarından aktardığına göre, geçtiğimiz yıl sağlık hizmetlerinden yararlanan turistler, 131 milyon 378 bin TL’yi ödemeden ülkeden ayrıldı ve Ağırel ortaya çıkan bu bilgiyi sosyal medya hesabından, “2021 yılında ülkemizde bulunan turistler sağlık hizmetlerinden yararlanmışlar, fakat parasını ödemeden Türkiye’yi terk etmişler… Ödenmesi gereken rakam 131 milyon 378 bin TL!” diyerek duyurdu.

Murat Ağırel - YouTube

Bu arada skandalın ardından bir takipçinin “Belki de peşin alınmıştır kayıt altına alınmamış olabilir mi?” sorusuna “Hayır. Turistlere verilen hizmetlerin toplam bedeli 223 milyon TL. Tahsilatı yapılan 92 milyon 434 bin TL, ödemesi alınamayan tutar 131 milyon 378 Bin TL.” yanıtı ile Ağırel detayları da paylaştı.

Başka bir takipçi ise asıl dikkat çeken durumu “Yabancı uyruklu turistlerin SGK hastaneleri masrafları, yaşadıkları ülkelerin sigorta kurumu tarafından ödenmesi lazım. Bunu tahsil edememek acziyet göstergesidir. Sen onların ülkesine giderken özel sigorta yaptırmak zorundasın. Bu bile başlı başına bir aşağılanma.” diyerek anlattı.