Akaryakıttaki güncel fiyatlar ve dahasına ilişkin bilgiler verildi. Meclis'ten geçecek olası KDV indirimi teklifi sonrasında benzin, motorin ve LPG fiyatları düşecek mi? İşte 13 Mart 2023 tarihli güncel akaryakıt fiyatları haberimizde...

Akaryakıtla ilgili her geçen gün yeni bir gelişme yaşanmakta. Bu doğrultuda güncel akaryakıt fiyat listesi de değişkenlik gösteriyor. Benzin ve motorindeki son durumu sizlerle paylaşıyor olacağız. Sizler de detaylara erişmek isterseniz haberimizi okuyabilirsiniz.

Benzin ve Motorine KDV Ayarı!

Benzin, motorin ve LPG fiyatlarının düşmesi adına KDV oranın düşürülmesi bekleniyor. Meclis'e akaryakıtta KDV indirimiyle ilgili bir teklif gelmesi gündemde. Eğer teklif Meclis'ten geçer ise akaryakıtta indirim meydana gelebilir. Seçimlerden önce böyle bir karar uygulanacak mı hep birlikte göreceğiz. İddialar hali hazırda gündemdeki yerini korusa da henüz net bir açıklama yapılmış değil. 

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Brent varil petrol fiyatları son dönemde iyice arttı. Hal böyle olunca akaryakıttaki zam da kaçınılmaz hale geldi. Peki şu an için güncel durum nedir? Geçtiğimiz yıla göre akaryakıt kaç TL arttı?

Güncel  Akaryakıt Fiyat Listesi (13 Mart 2023)

İstanbul'da benzin 20,42 TL'ye satılıyor. Motorinin litre fiyatı 21,52 TL ve LPG ise 11,79 TL'den satılmakta.
Ankara'da benzin 20,81 TL'den satılıyor. Motorin 21,95 TL ve LPG ise 11,99 TL'den satışa sunuluyor.
İzmir'de ise benzin 20,80 TL, motorin 21,98 TL ve LPG yani otogaz 11,84 TL.