Seçim hazırlıkları Almanya’da start aldı ve akıllara da veriler ve AKP beyanı geldi.

Seçim hazırlıkları Almanya’da start aldı.

TC kimlik numarasını yazarak ödeme alacaklar: 15000 TL ödenecek! Son dakika kampanyası duyuruldu! TC kimlik numarasını yazarak ödeme alacaklar: 15000 TL ödenecek! Son dakika kampanyası duyuruldu!

Erdoğan'a son seçimlerde yüzde 65 destek veren Almanya'ya "seçim bilgisayarlarının güncellenmesi ve altyapının hazırlanması için" ekip gönderildiği öğrenildi.

Türkiye’de seçim zamanı tartışmaları yapılırken, ilk altyapı hazırlığı yurt dışında başladı.

AKP'nin ve Erdoğan'ın son seçimlerde en yüksek oy aldığı yerlerden olan Almanya ise ilk adres olunca akıllara da veriler ve AKP'nin seçmeni için verdiği beyanlar geldi.

Almanya'da seçimlere katılım oranı düşük seyrediyor – DW – 14.06.2018

Bilindiği gibi, başkanlık sistemine geçilen 2018 seçimlerinde, Almanya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüzde 65'e yakın destek çıkmıştı ve Almanya, Avusturya, Belçika gibi ülkelerdeki Türkler'in büyük çoğunluğu AKP'ye oy verirken, nispeten daha zengin ve Türkler'in eğitim durumlarının yüksek olduğu İsviçre, ABD gibi ülkelerde AKP'nin oyu düşmüştü.

Bu veriler ışığında da AKP'nin "eğitim oranı yükseldikçe oylarımız düşüyor" beyanı akıllara geldi.

Yurt dışında bulunan 3 milyon seçmenin 1 milyon 450 bine yakını Almanya'da ve bu rakam, Türkiye'deki birçok büyük şehirden fazla olması ile dikkat çekiyor.

UID: AKP'nin yurt dışına uzanan kolu – DW – 10.02.2021

Ankara-Berlin hattında yeni gerilim: AK Parti'nin seçim videosunda Alman siyasetçiler teröre destekle suçlandı - 15.06.2018, Sputnik Türkiye