SED ödemeleri Nisan'ın kaçında yapılacak? Sosyal ve Ekonomik Destek para ödemesinde bakanlıktan açıklama bekleniyor. SED parası kaç TL oldu? İşte güncel sosyal yardımlarda son durum...

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın vermiş olduğu yardım parasına ilişkin merak edilenler yanıt buluyor. Sosyal ve Ekonomik Destek programının kısaltılmışı olan SED, her ay ödenmektedir. Öğrencilerin sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılama maksadı ile öğrenciye veya ebeveyne para ödemesi yapılıyor. Peki Nisan ayı SED ödemeleri ne zaman hesaba yatacak?

Nisan SED Ödemesi Ne Zaman Ödenecek?

Nisan ayında SED parasının henüz yatmadığı belirtiliyor. Ödemelerin ise yakın zamanda hesaba aktarılması muhtemel gözükmekte. Bununla birlikte SED parasında son durum ve çok daha fazlasına yine resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayın 15'inden sonra ödemelerin yapıldığını göz önünde bulundurur isek, 10 gün sonra ödemelerin hesaplara yatırılmaya başlaması daha olası gözüküyor.

Bayram Öncesi Hesaba Yatırılır mı?

Ramazan Bayramı'ndan hemen önce SED ödemeleri yapılır mı bu da merak ediliyor. Konuyla ilgili henüz gelişme yaşanmadı ancak yakında bir açıklama yapılması  muhtemel duruyor. Hükümetin Ramazan Bayramı gelmeden ödemelere bir hafta önceden başlama ihtimali de var.