Sedat Peker tutuklandı mı? Sedat Peker yakalandı mı, Türkiye'ye iade edilir mi? Sedat Peker'in gözaltına alındığına ilişkin son dakika haberleri ve detaylar haberimizde…

Organize suç örgütü olduğu iddiası ile Türkiye'de hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in gözaltına alındığı ve tutuklandığı öne sürüldü. El Cezire televizyonunun yaptığı habere göre Sedat Peker Birleşik Arap Emirlikleri’nde gözaltına alındı. Ayrıca uzun zamandan beri Türkiye tarafından iadesi Talep edilen Sedat Peker'in Türkiye'ye iade edilmesi de gündeme geldi. Peki Sedat Peker tutuklandı mı? Sedat Peker Türkiye'ye iade edilecek mi?

Garanti BBVA Bankası Duyurdu: Banka Maaş Alan Kişiler İçin 100.000 TL Ödeme Yapıyor! Garanti BBVA Bankası Duyurdu: Banka Maaş Alan Kişiler İçin 100.000 TL Ödeme Yapıyor!

Katar merkezli Haber Ajansı El Cezire, Türkiye'de hakkında yakalama kararı bulunan ve bir süredir yurtdışında yaşayan Sedat Peker'in yakalandığı ve gözaltına alındığı yönünde bir haber yayınladı. Haberin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ziyareti sırasında gündeme gelmesi dikkat çekti. Haberde bulunan iddialara göre organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker tutuklandı. Ayrıca Sedat Peker'in Türkiye'ye iade edilebileceğini de konuşuluyor.

Avukatı 5 gündür ulaşamıyordu

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve 5 gündür müvekkili ile iletişim kuramadığını duyurmuştu. Sedat Peker, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan paylaştığı videolarla Türkiye'yi Hedef almış ve bu açıklamaları nedeniyle de bir hayli tepki çekmişti.

sedat-peker-tutuklandi-mi-sedat-peker-turkiyeye-iade-edilecek-mi-2

Sedat Peker Türkiye'ye iade edilecek mi?

Sedat Peker yakalandı, Sedat Peker Türkiye'ye iade edilecek gibi haberlerim basına yansıması sonrasında iddialara ilişkin detaylı araştırmalar başladı. Ancak el-cezire ajansında çalışan gazeteci Sinem Köseoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Sedat Peker'in yakalandığı iddialarını yalanladı. Sinem Köseoğlu açıklamasında Sedat Peker'in tutuklandığı ve Türkiye'ye iade edileceği yönündeki haberlerin Bir tercüme hatası olduğunu gazetenin böyle bir manşeti bulunmadığını ifade etti. Yani Sedat Peker'in tutuklandığına ve iadesine ilişkin haberler şu an için doğrulanmadı. Ancak Sedat Peker'in avukatının yaptığı açıklamalar nedeniyle hala soru işaretleri bulunuyor.