Sedat Peker'in Beykoz’daki evine yapılan saldırının ardından artarda saldırı ve uyarı haberleri gelirken, perde de aralandı....

Hakkında suç örgütü lideri hükmü ile yakalama kararı olan Sedat Peker'in Beykoz'daki evine düzenlenen silahlı saldırının ardından Peker’in akrabası olduğu öne sürülen Metin Süs, Yeşilköy’de uğradığı silahlı saldırı sonucunda yaralandı.

Falyalı cinayeti: Bir acayip mafya hikayesi - Yetkin Report | Siyaset, Ekonomi Haber-Analiz, Yorum

Fransa’da Çöp Toplayıcılarına Sendika El Uzattı: Grev Bugün Askıya Alınıyor Fransa’da Çöp Toplayıcılarına Sendika El Uzattı: Grev Bugün Askıya Alınıyor

DHA’nın haberine göre olay, saat 21.30 sıralarında Yeşilköy’de bulunan bir parkın önünde meydana gelen olayda iddialara göre kaldırımda yürüyen Metin Süs, silahlı saldırıya uğradı ve ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Metin Süs silahlı saldırıda yaralandı; şüpheli gözaltında - Son Dakika Haberleri

Halil Falyalı cinayeti sonrasında “Söylemez kardeşler" suç örgütü lideri Mustafa Söylemez’in İstanbul’da ilk görüştüğü isim olarak gündeme gelen Metin Süs hastaneye kaldırılırken silahlı saldırıyı gerçekleştiren K.A. olay yerinden kaçtığı sırada polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Mehmet Ali Ağca da Çakıcı'ya gitti! Ama izin çıkmadı - Internet Haber

Yakın çevresi tarafından birçok yakınına uyarı da gittiği iddia edilen Sedat Peker'in evine yapılan saldırı ile ilgili ise Yılmaz Özdil sosyal medya hesabından flaş bir paylaşımda bulundu.

Özdil, "Saldırgan, dostmuş gibi çay içip sohbet ettiği güvenlik kulübesine, bir seccade ve bir Kuran-ı Kerim bırakmış, saldırıdan sonra farkedildi" derken bu olaya benzer örneklerin geçmişte de yaşandığını belirterek "Saldırgan seccade filan bırakarak, - geçmişte benzer örnekler görülmüştü- muhtemelen yakalandığında meczup pozlarına bürünecek… Ama, Sedat Peker bu meseleyi bir meczubun işi olarak görmüyor, münferit görmüyor." dedi.

Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı'yı makamında ağırladı

Bu yorumunda ardından saldırı ile başlayan, "böyle kapsamlı bir saldırı hükümetten habersiz olmaz" yorumları ve Peker'in seçime iki ay kala paylaşım yapacağını iddia ettiği kayıtların AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı rahatsız ettiği söylemleri de arttı.