Sadece Erdoğan’ın ilk kez cumhurbaşkanı seçildiği 2014’ten bu yana Erdoğan'a hakaret için soruşturma sayısı 194 bin 142 ile rekor kırarken açılan dava sayısı ise 44 bin 675 oldu.

Adalet Bakanlığı verileri şaşkınlık yaratırken korkuttu. Şöyle ki;

2014’te 110 olan cumhurbaşkanına "hakaret" davası, 2021’de 9 bin 168’e çıktı.

Bununla birlikte 2014’te 18 yaş altındaki yalnızca bir çocuk hakkında dava açılırken, bu sayı 2021’de 305 gibi korkunç bir rakama yükseldi.

Erdoğan Çocuk Oyun Alanını Gezdi - Memurlar.Net

Yani sonuç olarak, "özgür" denilen Türkiye'de Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, son sekiz yılda AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "hakaret" suçlamasıyla açılan soruşturma sayısı 200 bine dayandı ve dava sayısı ise 44 bin 675 oldu.

Çok daha korkuncu ise açılan davalarda 12-14 yaş arasında 101 "çocuk" var.

Erdoğan törende çocuğa vurdu: 'Çünkü öfkeli, gergin, asık suratlı, sevgiden yoksun'

Bu arada son dava ise Erdoğan’ın fotoğrafını kullanarak para sayılan video için oldu ve video çekenlere soruşturma başlatıldı.

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını kullanarak para sayma videosu çeken ve yayınlayan kişiler hakkında 'cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan jet hızı ile soruşturma başlatıldı.

Erdoğan'ın fotoğrafını kullanarak para sayma videosu çekenlere soruşturma başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan fotoğrafını kullanarak para sayma videosu çeken ve yayınlayan kişiler hakkında 'cumhurbaşkanına hakaret' suçundan soruşturma başlatırken şüphelilerin tespit edilerek yakalanması için emniyete talimat verdi.

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!