Sedat Peker'İn İstanbul Beykoz'daki evine silahlı saldırı yapıl ve bir kişi ağır yaralandı. Sedat Peker'e düzenlenen suikast sonrası ise Mehmet Ali Ağca mı yoksa Mehmet Ağar mı Yaptı? sorusu eşliğinde Devlet Bahçeli ile verilen son kare akıllara geldi.

Daha önce Murat Ağırel canlı yayındaaçıkladığı suikast iddiaları sonrası yapılan saldırı sosyal medyada Ne Zaman? Nerede? Sedat Peker Suikaste Uğradı mı? soruları ile yankılandı. Sosyal medyada en çok zorulan soru ise Sedat Peker'in evini Mehmet Ali Ağca mı tarattı sorusu oldu.

Resim

Yeniçağ Gazetesi yazarlarından Murat Ağırel, Sedat Peker'in neden sustuğunu Peker'in yakın çevresine sorduğunu açıklarken "Sosyal medyada en ufak bir beğeni dahi yapılsa dijital tecrite ek olarak yaşadığı konuta jammer'lar getirilip telefonla irtibatı kesileceği söylenmiş. Şu anda çocuklarının okulundan dolayı interneti kesmemişler. Ancak eğer bir daha paylaşım yaparsa veya beğeni-retweet yaparsa bu yola başvuracaklarını söylemişler kendisine. Sonrasında Sedat Peker bununla ilgili yöntem arıyormuş." ifadeleri ile iddia edilen yaşanılan durumu aktarmıştı.

Türkiye'nin En Ünlü Mafya Babası Sedat Peker | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

Ağırel, açıklamasında Sedat Peker için infaz timleri kurulduğunun iddia edildiğini de aktarırken şunları söylemişti;

"Belli gruplara, uluslararası suç çetelerine, uluslararası organizasyonlarda kullanılan bu çetelere hedef kişinin 'kellesi alınması' üzerine, yani Sedat Peker'e bir suikast yapılması ile ilgili bir anlaşma yapılmış. Ve bununla ilgili Sedat Peker cephesi şunu söylüyor; uluslararası cinayet işleyebilen tüm organizasyonlara açık bir davet olarak kabul edilen bir uygulama yapılmış. Bunu da Sedat Peker'in suikastı için ortaya konulmuş, ödüller konulmuş.

İnfaz timleri kurulmuş. Bir davet yapılmış, açık davet... "Hedefi kim yok ederse ödülü alabileceği bir sistem" diye tarif ediliyormuş. Sedat Peker de hedefmiş, kim öldürürse ödül alacağı açıklanmış. Bununla ilgili de verilere ulaşmışlar. Bunlar iddia mı dedim. Hayır, bunlar artık delillendirme aşamasına geldikleri şeylermiş. Bununla ilgili ellerinde veriler varmış."

SEDAT PEKER'İN EVİNİ KİM TARATTI? KİM ATEŞ ETTİRDİ?

Alaattin Çakıcı, Mehmet Ağar, Engin Alan ve Korkut Eken birlikte fotoğraf verdi | Independent Türkçe

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Ve silahlı saldırı düzenlendi ve saldırının, bu sabah 09.30'da gerçekleştiği duyurulurken evin önüne iki araç geldiği, bir araç uzakta beklerken, yakına gelen aracın camı açılarak eve Sedat Peker’in bilgisi dahilinde geldiğini söyleyen kişi ateş edildiği öğrenildi.

Evdeki görevli Yılmaz Günay’a 3 kurşun isabet etti. Günay, ağır yaralı olarak Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken evde, Peker'in bilgisi dahilinde 6 kişinin güvenlik amacıyla kaldığı, 3'er kişilik vardiyalarla çalıştıkları öğrenildi.

İşte bu haberin hemen ardındanusta gazetecilerden Erk Acerer sosyal medya hesabından "suikast pazarlığını" şu tweetler ile anlattı;

Berlin emniyeti, Erk Acarer saldırısında soruşturmayı genişletti

1-Sedat Peker'in Beykoz'daki evine silahlı saldırıda  görevli Yılmaz Günay'a üç kurşun isabet ediyor. Edindiğim bilgiye göre Peker’e suikasta önce 5 milyon Dolarla ihale veriliyor. Ancak bu başarılı olamıyor. İhalenin önerildiği bazı mafya grupları da bunu kabul etmiyor.

2-Bu nedenle fiyat 25 milyon Dolara çıkarılıyor ve iş ihale usulüne değil açık pazara döndürülüyor. Yani hangi gurup vurursa vursun 25 milyon doları alacak. Dünyada ve uluslararası pazarda uzun yıllardır uygulanmayan bir yöntem bu.

3-Son örneklerinden biri İran tarafından Salman Rüştü’ye karşı organize edilmek istenmişti. Tüm bunlardan Peker’in iktidarda nasıl bir deprem yarattığını ve özellikle son anlattıklarından sonra telaşın boyutlarını gösteriyor.

sedrtfyguhıop

Mehmet Ali Ağca da Çakıcı'ya gitti! Ama izin çıkmadı - Internet Haber