Sedata Peker'in yine sosyal medyadan yayınladığı en son 75 tweetten oluşan seri iddialarında adı geçen yanlış yazım ile "Sehan Tarancı" yani daha sonra kendisinin de düzelttiği üzere Serkan Taranoğlu merak konusu oldu.

Peker'in iddialarında "rüşvet almadan iş yapmayan, iş adamlarından aldığı rüşvetlerle 180 Milyon Dolar sermaye yapan, hatta bu para haricinde 5  yıldızlı otel aldığını söylenen"  Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile birlikte adını andığı AKP'li Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun hayatı ve biyografisi yine Sedat Peker'in Beymen VIP odasındaki rüşvet paylaşımını anlattığı şu ifadeleri sonrası merak konusu oldu;

Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı; Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı;

Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir, mesleği ne? | Buneci.com

"Sn. Cumhurbaşkanımızın önemli danışmanlarından serhan tarancı var. hüseyin eryılmaz’ın Ankara’daki ofisinde devamlı buluşurlardı. Ancak esas buluşma yerleri Ankara Panora Avm’nin içindeki Beymenin vip odasıdır. Ancak bunlar kurnaz, o odada buluştuklarında başka önemli misafirleri de geleceği zaman kamerayı ya bantla ya da başka bir şeyle kapattırıyorlardı.

Devletten çaldıklarının hasılat bölüşümü bazen yazıhanede bazen o odada yapılıyordu. Bunlar kurnaz ama aslında aptallar. Odadan çıktıktan sonra yine her yerde kamera var. Bunların yardımcılarının ellerinde elbise torbaları olurdu. Ancak o torbaların içinde biraz elbise daha çok da para olurdu. Rüşvet takası daha doğrusu devleti soymaktan elde edilen para bu şekilde pay edilirdi.

Bu tahkikatı yöneten Sayın Savcı, bu tahkikatın gerçekten neticelenmesini istiyorsan Cumhurbaşkanı danışmanı serhan tarancının ve hüseyin eryılmaz’ın HTS kayıtlarını ve baz istasyonu kayıtlarını çıkarttırın. Ayrıca biraz önce bahsettiğim Beymenin bu iki kişi vip odasındayken o odadaki kameranın kaç kere kapatıldığına bakın.

Sayın Savcım bundan daha büyük delil olur mu?"

CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI SERKAN TARANOĞLU KİMDİR?

Serkan Taranoğlu – Cumhurbaşkanı Danışmanı

1972 yılı doğumlu Serkan Taranoğlu, Lisans eğitimini Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünde tamamlamış olup ilk olarak 1997 yılında Başbakanlık’ ta göreve başlayan bir isim.

Taranoğlu, Osmanlı Arşivleri Genel Müdürlüğünde bir süre çalıştıktan sonra sırası ile Özelleştirmeden sorumlu Devlet Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Gübre Sanayi A.Ş. Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

2004 yılına kadar Başbakanlık bünyesinde görev yapan Taranoğlu, daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığın bünyesinde çeşitli görevler aldı.

Bu arada kamu görevinden bir süreliğine ayrılan Taranoğlu,önce Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Danışmanlığı yaparak daha sonra ise TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun danışmanlığı (2011-2015) görevi ile dikkat çekti.

Aynı zamanda Türkiye'nin çoklu görevlere ve maaşlara alışkın olduğu üzere Türkiye Kürek Federasyonu Asbaşkanlığı görevini de üstlenen Taranoğlu Ağusto 2015 tarihinde yayımlanan Resmi Gazetedeki 3 ‘lü Kararname ile Ekonomi Bakan Müşavirliği kadrosuna atanarak tekrar kamu hizmetine döndü.

Ekonomi Bakanlığında bir süre görev yapan Taranoğlu, daha sonra ise Cumhurbaşkanlığı Ekonomi İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında görevlendirildi ve de 1,5 sene ardında ise bu defa 8 Ocak 2019 tarihli Resmi Gazeteki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak atandı.

İnternet portallarında köşe yazarlığı da yapmakta olan Taranoğlu , Yonca Taranoğlu ile evli olarak biliniyor.