Bakanlıktan gelen sevindirici haberle birlikte öğrencilere ulaşım desteği sağlanıyor. Çocuklu aileler bu habere çok sevinecek. Öğrencilerin ek masrafa girmesini önlemek ve destek olma amacıyla Bakanlıktan başvuru bilgisi iletildi. İşte öğrenci ulaşım desteği başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı.

Öğrencilerin aileleri ile görüşebilmelerini ve okul ile ev arasında yol masraflarını karşılanması adına başlatılan ulaşım desteği, büyük ilgi gördü. Son dönemde oldukça konuşuluyordu. Başvuruların ne zaman başlayacağı ise merak konusu haline gelmişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabı üzerinden duyuruda bulundu. Duyurusunda önemli ifadelere yer verdi.

Whatsapp Tek Seferlik Sesli Mesaj Özelliğini Duyurdu! Whatsapp'tan Büyük Güncelleme Kapıda! Whatsapp Tek Seferlik Sesli Mesaj Özelliğini Duyurdu! Whatsapp'tan Büyük Güncelleme Kapıda!

750 TL Ulaşım Desteği Sağlanacak

En yüksek ulaşım desteği tutarının 750 TL olduğu açıklandı. Üstelik öğrencilerin başvuru yapabilmesi için aile ikametgah adresi ile okuduğu okulun aynı şehirde olmaması gerekiyor. Haliyle bu kritik detaya dikkat edilmesi oldukça önemli.

İlk Etapta 400 bin Kişi Yararlanacak

Ulaşım desteğinden ilk etapta 400 bin öğrencinin yararlanacağı öğrenildi. Bu detayla birlikte öğrencilere sunulacak çeşitli fırsatlar dikkat çekiyor. Bakan, yaptığı açıklamada başvuruların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden gerçekleşeceğini de ekledi. Eğer öğrenciysniz ve ulaşım desteğine ihtiyaç duyuyorsanız sizler de başvuruda bulunabilirsiniz.