Selahattin Demirtaş muhalefete 'Lütfen artık kendinize gelin' diyerek sitem etti.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevinden yazdığı yazıda muhalefete adeta ayar vererek "Siz kararsız seçmenden daha kararsızmışsınız. Lütfen kendinize gelin" diyerek seslendi.

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş şu dikkat çeken cümleleri kullandı;

"Muhalefetin belli başlı liderlerini olabildiğince dikkatle ve özenle takip ediyorum. Söylemlerini, eylemlerini, söylemediklerini; mimiklerinden beden dillerine kadar tüm hareketlerini analiz etmeye çalışıyorum. Nihayetinde siyasetçiyim ve hapiste rehin tutuluyor olsam da kendimi halka karşı sorumlu hissederek tüm gelişmeleri yakından takip ediyorum"

Bu arad Demirtaş, AKP-MHP üzerine “derin” analizler yapmayı ise uzun zaman önce bıraktığının ise altını çizdi.

Demirtaş, bu tablo karşısında muhalefetin durumundan şikayetçi olarak "O kadar çok ve gereksiz şeyi tam bir kakafoni şeklinde söylüyorlar ki, sonuçta hiçbir şey söyleyememiş oluyorlar" ifadelerini kullandı.

Muhalefete "Şu perişan haldeki on milyonlara bakıp da hiç mi utanmıyorsunuz?" diyen Demirtaş, yazısını ise şu sözlerle tamamladı:

"Meğer siz kararsız seçmenden daha kararsızmışsınız. Lütfen artık kendinize gelin. Durumun vahametine ve ciddiyetine uygun bir duruşla ortak ve somut bir mesajda buluşup memleketi uçurumun dibinden çıkarın. Sorumluluk da vebal de hepinizdedir.

Biliyorum, yapabilirsiniz.

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!

Selahattin Demirtaş

Edirne Cezaevi"