Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, altın ve dolar kurlarındaki artış hakkında yeni tahminleri açıkladı. Ons altın ne kadar olacak? Dolar kurunun ne kadar yükselecek kaç TL’ye çıkacak? İşte ünlü ekonomist Selçuk Geçer’e göre olacaklar!

Küresel piyasalarda meydana gelen değişiklikler, altın ve dolar piyasasında da büyük artışlara neden oldu. Rusya ve Ukrayna arasında çıkan gerilim ve Türkiye ekonomisindeki bozulmalar piyasaları da büyük oranda etkisi altında bırakmakta. Bu da ülke ekonomisini yakından ilgilendirmektedir. Selçuk Geçer yaşanan büyük gelişmelerin ardından dolar ve altın fiyatları için tahminlerde bulundu. Rekor seviyelerde artışların olacağına belirleyen ekonomist, piyasalardaki hareketliliğe de dikkat çekti. İşte Selçuk Geçer’in altın ve Dolar kuruna dair yorumları!

PTT üzerinden yardım parası ödemeleri yatacak! Son dakika... PTT üzerinden yardım parası ödemeleri yatacak! Son dakika...

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, altın ve dolar kurlarındaki artış ile ilgili yeni tahminleri açıkladı. Ons altın ne kadar olacak? Dolar kurunun ne kadar yükselecek kaç TL’ye çıkacak? İşte ünlü ekonomist Selçuk Geçer’e göre altın ve dolar'da meydana gelecekler. 

Ons Altın Ne Kadar Olacak?

1.870 Dolar seviyesine gelen Ons Altın’ın 1.900 Dolar seviyesine yükseleceğini belirten Selçuk Geçer, kritik noktanın aşıldığını belirtti. Kritik noktanın aşılmasının ardından yeni noktanın 1.900 Dolar seviyesine ulaşması bekleniyor. Ons Altın eğer 1.880 Dolar seviyesini aşarsa bir ons altının 1.910 ve 1.920 Dolar civarına yükselmesi de bekleniyor. Tahmin edilen seviyelerin aşılması durumunda altında rekor bir yükseliş olacağı gündemde. 2022 yılı için rekor beklentilerini açıklayan ünlü ekonomist uzun zaman önce tahminlerini açıklamıştı.

Dolar Kuru Ne Kadar Artacak?

Türkiye için doların artmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Selçuk Geçer, petrol fiyatlarının rekor seviyelere ulaşacağını belirtmişti. Bu yükselmeler, Türkiye’nin yüksek enflasyon ile karşılaşmasına neden oluyor açıklamasını da yapmıştı. Geçer, dolar yükselişinin olağan bir durum olduğunu da belirtti. 9 ay öncesinin açıklamasında dolar kurunun 13-14 seviyelerine çıkacağını da belirtmişti.

2022 yılı için dolar kurunun 30 TL olabileceğini belirten Selçuk Geçer, kaynakların kullanılarak bu oranın 13 kur düzeyinde tutulabileceği şeklinde açıklama yaptı. Aksi halde vatandaşların ev ya da araba alırken 30 TL dolar kurundan etkileneceğini de açıkladı. Selçuk Geçer, verilerden anlaşılacağı üzere kurun çok hızlı bir şekilde 18’in üstüne çıkacağı ve bu seviyede kalacağı ve fiyatlarında büyük oranda etkileyeceğinin tahmininde bulundu.