Belediyelerle sendikalar arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi'ne bir yenisi daha eklendi. Masadan çıkan kararla birlikte %110 zam yapılması kararlaştırıldı. Maaşların bir anda bu kadar yüksek oranda artması belediye çalışanlarını sevindirdi. Hangi belediyede maaşlar rekor oranda yükseldi?

Sendikaların çalışan maaşlarının artırımı ve alım gücünü daha yüksek hale getirmek için yaptığı çalışmalar sürüyor. Son olarak bir belediyede çalışanların alacağı maaşta ciddi oranda zam yapıldı. 2023 yılında %110'luk zam ise dikkat çekti. İşte belediye ve sendika arasındaki Toplu İş Sözleşmesi'ne dair merak edilenler...

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Çalışana %110 Daha Fazla Maaş!

Sapanca Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan anlaşma sonrasında zam kararı resmi olarak duyuruldu. Toplu İş Sözleşmesi'ne yönelik belediyenin açıklaması yayınlandı. İşte o açıklama:
“Sahada emek sarf eden Sapanca için gece gündüz çalışan işçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını alacakları için bizde memnunuz. Sendika temsilcileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde sosyal haklar, maaşlar yüzde 110’luk bir artış gerçekleştirdik. Çalışan tüm kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum”

Personellere Yüksek Zam İmkanı

Personellerin daha fazla maaş alabilmesi ve onlara özel hak ile ayrıcalıklardan yararlanabilmeleri için sendikaların görüşme yaptığı belirtiliyor. Son olarak personele yüksek zam için görüşme sağlayan Hizmet-İş Sendikası, önemli bir maaş artışına imzasını attı.