Satın aldığı "Tarım alanı" vasfındaki 1347 metrekarelik arsayı, "Zeytin salamura tesisi" kuracağı gerekçesi ile yapılaşmaya açıp, sadece iki ay sonrada satarak zekice ticaret vurgunu yapa Karaburun Kaymakamı görevden alınma yerine, gözlerden uzak bir yere atandı.

1 Eylül 2018'den bu yana kaymakamlık görevini yürüttüğü İzmir Karaburun'da "Tarım alanı" vasfındaki 1347 metrekarelik arsayı alıp, "Zeytin salamura tesisi" kuracağı gerekçesiyle yapılaşmaya açtırıp iki ay sonra da satarak haksız kazanç elde ettiği iddialarıyla gündeme gelen Karaburun Kaymakamı Serap Özmen Çetin tepkilerin ardından uzak bir nokta olan Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine atandı.

Karaburun Savcısı Osman Beraat Çetin'in de aynı zamanda eşi olan ve "Ticaret dehası" yorumları ile hatırlanan Serap Özmen Çetin'in, bugün Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine atandığı ortaya çıktı.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Karaburun Kaymakamı'nın arazi alım satım haberine erişim engeli!

 Özmen'in göreve başladıktan sadece 15 ay sonra Karaburun'a bağlı Mordoğan Mahallesi Çatalkaya Mevkii'nde satın aldığı "Tarım alanı" vasfındaki 1347 metrekarelik arsayı "Zeytin salamura tesisi" kurulacağı gerekçesiyle yapılaşmaya açtırıp 2 ay sonra satarak haksız kazanç elde ettiği haberlerine erişim yasağı sonrası eşinin de Karaburun Savcısı Osman Beraat Çetin olması da ortaya çıkmıştı ve yaşadığı şanslı evliliğe gıpta ile bakılmıştı.

Kaymakam Özmen’in eşi Karaburun Cumhuriyet Savcısı Osman Beraat Çetin'in de 19 Haziran 2022 tarihinde Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayınlanan Adli Yargı Kararnamesi ile Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı’na atanması öğrenilince akıllara yine İzmir 6. Sulh Ceza Hakimliği'nin Şubat ayında; Karaburun Kaymakamı Serap Özmen Çetin’in, satın aldığı "tarım alanı" vasfındaki arsanın yapılaşmaya açılmasını sağladığı iddiasını içeren haberlere erişim engeli getirdiği hatırlandı.