Sezen Aksu'yu kafalarına sıkacağız diye tehdit ederek ünlenen AKP'li Erol Bulut 58 milyon TL'lik ihaleyi aldı.

AKP’den 2018’de milletvekili aday adayı olan Erol Bulut ile ortağına ait “Mavi Yeşil Turizm Gıda İnşaat” isimli şirketin AKP’li Pendik Belediyesi’den yaklaşık 58 milyon TL’lik park ihalesi aldığı ortaya çıktı.

Uğur Şahin'in güne taşıdığı haberde AKP’li Ahmet Cin’in yönetimindeki Pendik Belediyesi, 7 Haziran’da “Yeni Parkların Yapımı, Mevcut Parkların Revizyonu ve Çevre Düzenlemesi Yapım İşi” başlığıyla bir ihale açtığı ve 312 kalem inşaat ile 111 kalem peyzaj işini kapsayan ve ‘açık’ usulle düzenlenen ihaleyi, “Mavi Yeşil Turizm Gıda İnşaat” isimli şirketin aldığı bilgisi yer aldı.

Sezen Aksu'yu 'kafalarına sıkacağız' diye tehdit etmişti: 58 milyon TL'lik işi AKP'liye pasladılar

Şirket ile AKP’li belediye arasında 20 Temmuz tarihinde imzalanan 57 milyon 935 bin TL’lik sözleşme sosyal medya da "ödül" olarak yorumlandı.

1 MİLYARLIK İHALE ALMIŞ

“Mavi Yeşil Turizm Gıda İnşaat” isimli şirketin aldığı öğrenilen ihaleler ve tutarları ise şöyle:

Sezen Aksu'nun kafasına sıkacağım” dedi... İhaleyi kaptı - Güncel - ODATV

• AKP’li Pendik Belediyesi’nden 268 milyon 831 bin TL’lik 22 ihale.
• AKP’li Eyüpsultan Belediyesi’nin 313 milyon 919 bin TL tutarında, 27 ihale.
• AKP’li Arnavutköy Belediyesi’nden 18 milyon 651 bin TL değerinde 7 ihale.
• AKP’li Sultangazi Belediyesi’nden 27 milyon 102 bin TL’lik üç ihale.
• AKP’li Çekmeköy Belediyesi’nden 14 milyon 799 bin TL’lik iki ihale.

Meşhur AKP'li Erol Bulut AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, isim vermeden Sezen Aksu’yu 2017 yılındaki bir şarkısında, “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…" ifadeleri nedeniyle, “Dillerini koparırız” diyerek hedef göstermesinin ardından yaptığı tehdit ile hatırlanıyor.

Aynı zamanda 15 Temmuz Gazileri Platformu Başkanı olan Bulut, Çağlayan Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, “Sezen Aksu’yu şeytanın yolundan gitmekle” itham etmiş ve müslümanların sinir uçlarının sonuna kadar zorlandığını iddia etmişti: “Sabrımız taştı artık. İçişleri Bakanımızın dediği gibi beyinlerine sıkacağız, kafalarına ve inlerinde hepsini ezeceğiz.” demişti.

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti