Kadın, erkek, yaşlı, ev hanımı ve çocuklara bayram öncesi para verilecek. SGK var veya yok hiç farketmez! Bu anlamda son dakika haberimizin detayları sayfamızda yer alıyor.

SGK var veya yok hiç farketmez! Kadın, erkek, yaşlı, ev hanımı ve çocuklara bayram öncesi 2000 TL veriliyor... Bu sene içinde beklenilen haber geldi. Sosyal emniyeti olmayan ve geçim zorlukları ile savaşan aileler ve vatandaşlar doğrultusundan mutluluk ile karşılandı.  SGK ya da BAĞ-KUR primini ödemiş ama şimdilik sosyal emniyeti olmayan vatandaşlar doğrultusundan alınabileceği gibi, hiç prim ödememiş vatandaşlar doğrultusundan da yardım başvurusunda bulunulacak ve faydalanabilecektir. Böylece çoğu aile yardım alabilecektir.

Vatandaşların Cebini Yakıyor: Artan Fiyatlar ve Et Zamlarıyla Mücadele Vatandaşların Cebini Yakıyor: Artan Fiyatlar ve Et Zamlarıyla Mücadele

Kadın, erkek, yaşlı, ev hanımı ve çocuklara bayram öncesi 2000 TL veriliyor

Kadın, erkek ya da çocukların faydalanabileceği yardım nitelikli maaşı alabilmek amacıyla SGK ya da BAĞ-KUR primi, yaş ve ödenmiş gün adedi gibi faktörler göz önüne alınmayacaktır. Maaştan faydalanmak isteyenlerin kesinlikle derli toplu bir yüksek geliri olmaması istenmektedir.

Daha daha eskiden prim ödemiş ama şu an ödemeyen, çalışmayan bayan ve erkekler ile çocuklar faydalanabilecek ve müracaatta bulunabileceklerdir.  İstenen koşul haneye giren gelir miktarının belli bir düzeyin altında olmasıdır. Bu halde derli toplu maaş alma hakkına kavuşabileceklerdir. Bu maaşın dışında muhtaç aylığı, derli toplu fatura desteği, işsizlik maaşı, cenaze yardımı, doğum ve çocuk yardımı gibi yardımlara da başvurabilirler.

Haneye giren gelirin hanede yaşam sürdüren birey sayısına bölünmesi ile vatandaş başına düşen gelir saptanacaktır. Eğer birey başına düşen gelir tespit edilen seviyenin aşağısında kalıyorsa maaş verilecektir.  Bu anlamda haneye hiçbir gelir girmemesi halinde da hak edilecektir. Bu da hane halkının gelir durumunun iyileştirilmesine yönelik yeni düzenlemeleri de gündeme getirmektedir.

Başvuru adedinin çok olacağı düşünülmektedir. Geçim zorluğu çeken bilhassa çok az gelir ile yaşam sürdürmek mecburiyetinde olanların kesinlikle müracaatta bulunacağı beklenmektedir. Böylece bir nebze de olsa zor halde olan halkın rahatlaması sağlanmış ve en natural ihtiyaçları olan beslenme, barınma, eğitim gibi hakları verilmiş olacak.