SGK ve Hükümet Duyuru Yaptı, 1100 TL ve 1500 TL Yardım Parası Geliyor

Pandemi döneminde yapılan yardımlar son zamanlarda oldukça, başvuru yapılan yardımlar olmaktadır. Sosyal devlet anlayış ile ilerleyen, devletimiz, pandemi döneminde de vatandaşların yanında olmaktadır

Genel 17.06.2021 - 12:30 17.06.2021 - 12:31 Berkay Keskin

Son yapılan yardım başvurusu olan 1100 TL yardım parası ile birlikte esnaflara 3000 ve 5000 TL yardım ödemeleri yapılmıştır. Kurban Bayramı gelmeden önce SGK ve hükümet üzerinden yeni duyurular yapıldı. Şimdiye kadar yapılan pandemi destek, yardımlarından, 4.fazı bu Kurban Bayramı öncesinde yapılması bekleniyor ve ayrıca, esnaf olan vatandaşları da 1500 TL'ye kadar tekrardan bir yardım yapılacak. Bu yardımları alabilmeniz için muhtaç durumda olmamız ve esnaf olan kişilerinde işlerinin sıkıntılı olmuş olması gerekmektedir. Pandemi döneminde alacağınız bu yardım başvurularını e devlet üzerinden yapabileceksiniz. E devlet üzerinden yapılan yardım başvuruları sonrasında paranız hemen hesabınıza yatacaktır.

1100 TL Yardım Ne Zaman Yatacak?

Ramazan Bayramı öncesi verilen 1100 TL yardım parası hesaplara yatmaya devam ediyor. Daha önce birinci ve ikinci faz yardımları alan kişiler başvuru yapmadan üçüncü faz için ödemelerini bayramdan önce aldılar. Durumu daha sonra bozulan ve birinci ile ikinci faz ödemeleri almayan kişiler için başvurular e devlet üzerinden devam etmektedir. Bu kişiler eğer üçüncü faz yardımları alamazlarsa 4. faz yani Kurban Bayramı öncesinde verilecek olan yardım parasını alabileceklerdir. E devlet sitesi üzerinden giriş yaptıktan sonra sosyal yardımlar diye arama yaparak, pandemi destek yardım başvurunuzu yapabilirsiniz. Tc kimlik numaranızın son hanesine göre başvurular alınmaktadır. Tc kimlik numarasının son hanesi 0 olan kişiler, Pazartesi, 2 olan kişiler Salı, 4 olan kişiler Çarşamba, 6 olan kişiler perşembe ve 8 olan kişilerde cuma günleri başvuru yapabilmektedirler. 

1500 TL Yardım Parası 

3000 ve 5000 TL hibe destek olan kişilere 1500 TL bayram öncesinde para yatması bekleniyor. Bu konuyla ilgili henüz net bir cevap olmasa da Kurban Bayramı öncesinde emekliye promosyon, durumu olmayanlara da pandemi yardımı yapıldığı gibi esnaf olan kişilere de yardım, yapılması bekleniyor. Yardım başvurusu için 1500 TL onay alan kişilerin başvuru yapmadan hesaplarına paraları yatacaktır. 3000 TL ile 5000 TL hibe destek alan kişiler bu yardımlar alabilmektedir. Bunun için bir başvuru yapmanız gerek yoktur. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@