Sigara fiyatları yeniden zamlanmaya başladı. Sigara daha önce 50 TL'yi geçmişti. Şimdi ise 60 TL'yi zorlamaya başladı. Yeni fiyat artışıyla beraber bir sigara kaç TL'den satışa sunulacak? Merak edilen bu sorunun yanıtını sizler için araştırdık.

Özgür Aybaş'ın geçmiş dönemde yaptığı açıklamalar, yeni sigara fiyatlarına ışık tutuyor. Zam öncesi ve zam yapıldığı vakit güncel duyurular yapması nedeniyle güven oluşturdu. Şimdi ise sigaraya tekrardan zam gelebileceği yönünde bir açıklama geldi. Ekim ayında bir paket sigara en az kaç TL olacak?

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Sigaraya 5 TL Zam Geliyor!

Sigara fiyatlarının ortalama 5 TL daha artması bekleniyor. Bu nedenle vatandaşlar güncel zamlı sigara fiyat listesinin yayınlanıp yayınlanmayacağını araştırıyor. Pek çok tekel ve sigara satışı yapan market sahibi de yakın zamanda fiyatların artacağı yönünde iddialar olduğunu dile getiriyor. Marlboro, Winston, Camel, Kent, Parliament gibi sigara markaları başlıca zamlanacak. JTI, Philip Morris ve BAT şirketlerinin tüm markalarının 60 TL fiyat bandına yaklaşması muhtemel.

Özgür Aybaş, Tekel Bayileri Platformu'nun Başkanı olarak, sosyal medya aracılığıyla sigara fiyatlarına zam geleceğine dair bilgi paylaştı. Aybaş, bazı sigara markalarına 5 TL zam yapılmasının beklendiğini duyurdu. Bu duyuru sonrasında, "Sigaraya ne zaman zam geldi?" gibi sorular gititkçe arttı. 5 Ekim 2023 tarihi itibarıyla, hangi markalara zam yapılacağı veya zammın ne zaman yürürlüğe gireceği konusunda herhangi bir resmi bilgi bulunmuyor. Hatırlanacağı üzere, Eylül'ün başında birçok sigara markasının fiyatı 5 TL artmıştı. Bu zammın ardından en uygun fiyatlı sigaraların fiyatı 46-47 TL bandına gelirken, en yüksek fiyatlılar ise 51 ile 55 TL arasında satılmaya başlamıştı.