Sigaraya gelecek zamma ilişkin hükümetten detaylı açıklama bekleniyor. 2024 yılında JTI, BAT ve Philip Morris şirketleri kaç TL zam yapacak? AKP kulislerinden yeni sigara zammına ilişkin açıklama geldi mi?

Sigara fiyatlarına yeni gelecek zam tartışılıyor. Pek çok markada artışların ortalama 5 ila 10 TL arasında olacağı konuşulmakta. 2024 yılında vergilendirme konusunda sarsıcı bir değişiklik bekleniyor. Özellikle alkollü içecekler ve tütün ürünlerine yönelik vergi oranlarındaki potansiyel artış, dikkatleri üzerine çekiyor. Konuyla ilgili detaylar paylaşıldı.

Vergi artışlarının enflasyonu tetikleyeceği ve hayatın daha da pahalılaşacağı yönünde ciddi endişeler bulunuyor. Bu durum karşısında halkın rahatsızlığı artıyor. Ancak Maliye Bakanlığı, bu adımların ekonomik dengelerin sağlanabilmesi adına zorunlu olduğunu belirtiyor. Diğer yandan bazı ekonomi uzmanları, vergi zamlarının tüketimi kısıtlayabileceği ve ekonomiyi daraltabileceği konusunda uyarıyor.

2024 Yılında Sigara Kaç TL Olacak?

Dünya Gazetesi'nin köşe yazarlarından Naki Bakır, 2024 yılında hangi ürünlere ne kadar vergi bindirileceğiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı. Bakır'a göre, benzin, araç satın alımları, alkollü içecekler, tütün ve bazı tüketim mallarının vergileri önemli ölçüde artacak. Bu durum, doğal olarak tüketicinin cebine yansıyacak.

Bakır'ın belirttiği bazı verilere göre; akaryakıt ürünlerine uygulanan Özel Tüketim Vergisi yüzde 129 artarken, alkol ve tütün ürünlerindeki vergi artışları sırasıyla yüzde 70 ve yüzde 71.8 olacak.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

24 Ekim itibarıyla güncel sigara fiyatları ne durumda?

  • Winston markası farklı varyantlarıyla 48 TL ile 51 TL arasında değişiyor.
  • Camel markası 46 TL'den 48 TL'ye kadar farklılık gösteriyor.
  • Monte Carlo ve LD markaları 46 TL civarında seyrediyor.
  • Marlboro'nun bazı çeşitleri 49 TL ile 55 TL arasında değişiyor.
  • Parliament markasının fiyatı 51 TL ile 53 TL arasında.
  • Muratti ve Lark markaları 48 TL ile 49 TL arasında.
  • Chesterfield ve L&M ise 47 TL'de bulunuyor.