Dünya'da en çok sığınmacı kabulünde şampiyon olan Türkiye'nin geldiği nokta da Türk pasaportuna suçlu, kaçakçı gibi gri ülke muamelesi yapıldığı artık gün yüzüne çıktı... Yurtdışına çıkamıyoruz.

4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme 4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme

Türkiye’de bir anda patlama yaşanan sığınmacı alımı sonrası önce ekonomik, sonra sırası ile kültürel ve güvenlik krizi yaşanan Türkiye'de son kriz pasaportlar oldu.

Ülkenin pasaportu yanlış politikalar ile ayaklar altına alınırken son olarak 100 milyon liralık şirket sahibi bir vatandaşın bile vize alamadığı öğrenildi. Yani önce ikinci dünya ülkesi olmuştuk şimdi de 3. Dünya ülkeleri arasına hızlı geçiş yaptık.

Üçüncü Dünya Ülkeleri | TUİÇ Akademi

Türkiye gazetesinden Ömer Temür'ün haberine göre; Avrupa ülkelerinin son zamanlarda Türkiye’ye karşı uyguladığı "vize yaptırımı" iş dünyasını da etkilemeye başlarken, iş insanlarının bile vize taleplerinin siyasi sebeplerle geri çevrildiğini belirten Uluslararası e-ticaret platformu WORLDEF’in Başkanı Ömer Nart, “100 milyon liralık firmanın sahibi bile vize alamadı. Özellikle Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkeler vize konusunda sıkıntı çıkarıyor” dedi.

Yaşanan polik skandal ile iş insanları yurt dışındaki fuar ve organizasyonlara katılmak için gerekli bütün şartları yerine getirmesine rağmen “ret” cevabı alıyor hale geldiler.

Üçüncü Dünya Ülkeleri - Süper Aktif

Global ve yerel e-Ticaret ve e-İhracat platformu WORLDEF’in Başkanı Ömer Nart, Avrupa ülkelerinin siyasi nedenlerde iş insanlarının vize taleplerini geri çevirdiğini belirterek "100 milyon liralık bir firmanın sahibi İngiltere’ye gitmek istedi. Ancak vize çıkmadı. Birçok iş adamından bu yönde şikâyetler alıyoruz. Özellikle Almanya, İngiltere ve Fransa gibi Avrupa ülkeleri vize konusunda büyük sıkıntı çıkarıyor. Ben İngiltere’ye en az 10 defa giriş-çıkış yaptım. Orada eğitim gördüm. Buna rağmen ‘ret cevabı’ verdiler. Ekim ayında Londra’da e-Ticaret zirvesi düzenleyecektik. Biz de zirvesi mart ayında Las Vegas’ta düzenleyeceğiz." dedi.

Üçüncü Dünya Ülkesi Ne Demek? Üçüncü Dünya Ülkeleri Hangileridir? | Tozlu Mikrofon