Ülkelerine dönmek istemeyen sığınmacıların her geçen gün bir başka "isyan" haberi gündeme düşerken son olarak Kayseri İl Geri Gönderme Merkezi'nde yangın çıkarttılar.

Kayseri İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'nde ülkelerine geri gönderilmemek için sığınmacılar tarafından yangın çıkartılırken bölgeye çok sayıda askerin sevki de ayrıca olayın ciddiyeti sebebi ile dikkat çekti.

Daha önce bulunmadığı listede son yıllarda biranda "açık ara" en fazla mülteci alan ülke olan Türkiye'de yıllardır yapılan "isyan edecekler", "hak isteyecekler" uyarı ve tahminleri doğru çıkmaya başladı.

Kayseri'de sığınmacılar Geri Gönderme Merkezi'nde yangın çıkardı

Akşam saatlerinde Kayseri-Sivas karayolunun 30'uncu kilometresindeki İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'nde sığınmacılar tarafından yangın çıkartıldığı haberi gündeme düştü.

Kısa sürede büyüyen alevler merkezin bir bölümünü kaplarken merkez binasında çalışanların ihbarıyla olay yerine jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Kayseri'de sığınmacılar Geri Gönderme Merkezi'nde yangın çıkardı

Bu arada merkezde bulunan sığınmacıların yangının söndürülmesine engel olmaya çalışmaları üzerine ise bölgeye çok sayıda asker sevk edildi. Askeri personelin müdahalesinin ardından itfaiye ekipleri söndürme çalışmalarına devam edebildi.

Kraliyette Unvanlar Alındı! "Monarşiyi Küçültmek İçin" Dendi Ama Kraliyet Karıştı! Sekiz Torundan Dördü Artık Unvansız! Kraliyette Unvanlar Alındı! "Monarşiyi Küçültmek İçin" Dendi Ama Kraliyet Karıştı! Sekiz Torundan Dördü Artık Unvansız!