Sigortalı veya sigortasız nakit yardım ödemesi yapılacak. Bu doğrultuda yalnızca tek bir şartın karşılanması isteniyor. 1300 TL destek parası için başvuru detayları ve dahası haberimizde yerini alacak.

Devletin sağladığı nakdi destek ödemeleriyle ilgili her geçen gün yeni bir bilgi ortaya çıkıyor. Sosyal devlet anlayışı kesintisiz bir şekilde sürmekte. Dolayısıyla, eğer yardım parası alacaksanız şartları incelemelisiniz.

Doğum Parası Nasıl Alınır?

Doğum parası, sigorta şartı olmaksızın doğum yapan kadınlara verilmektedir. İlk çocuktan üçüncü çocuğa kadar ödeme tutarı gittikçe artmaktadır. Tek seferlik olarak verilen bu ödemeler, üçüncü çocuktan sonraki her çocuk için sabitlenmektedir. 

Doğum Parası Kaç TL Oldu?

2023 yılı itibarıyla doğum parası ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL ve üçüncü çocukla beraber sonrasında doğacak çocuklar için ise 600 TL olarak belirlendi. Doğum parası almak oldukça kolay ve başvuru yapılması yeterli olacaktır.

Garanti BBVA'dan Acil Nakit Yardımı: Faizsiz Kredi ve Taksitli Avans Fırsatı! Garanti BBVA'dan Acil Nakit Yardımı: Faizsiz Kredi ve Taksitli Avans Fırsatı!

2023 Emzirme Parası Kaç TL?

Doğum yapan kadınlara yalnızca doğum parası değil aynı zamanda emzirme parası da ödeniyor. 2023 yılı itibarıyla zamlı olarak 520 TL emzirme parası verilmektedir. Sizler de bu ödenekten yararlanmak isterseniz başvuruda bulunabilirsiniz. Öte yandan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sigorta şartlarına da göz atmanız gerekiyor. Çünkü bu ödeme için annenin veya eşinin sigortalı olma şartı aranıyor.