Yıllarca ev hanımı olarak evde eşinin, çocuklarının yaşamı için adeta saçını süpürge eden kadınlara yıllardır Devletten sosyal sigorta müjdesi bekleniyordu.

Yıllarca ev hanımı olarak evde eşinin, çocuklarının yaşamı için adeta saçını süpürge eden kadınlara yıllardır Devletten sosyal sigorta müjdesi bekleniyordu. Son dakika müjdesi ile E-Devlet üzerinden sigortasız ev hanımlarına maaş bağlanacağı müjdesi açıklandı. Tüm ev hanımı kadınlar E-Devlet üzerinden başvuru yaparak PTT üzerinden maaş alabilecek. Aylık 1.500 TL tutarında maaş müjdesinin detayları haberimizde sizlerle...

E-Devlet üzerinden başvurular başladı! Bugüne dek hiç sigortası yapılmayan ve sigortalı olarak bir işte çalışmayan ev hanımlarına PTT üzerinden maaş bağlanacak. Son dönemde gerek küresel gerek ülke bazında yaşanan ekonomik sıkıntılar ev ekonomisini de olumsuz etkiliyordu. Şimdi ev hanımı kadınlara yönelik maaş müjdesi haneleri sevindirecek. Ev hanımlarına bağlanacak maaş tutarının 1.500 TL olacağı açıklandı. TC Kimlik numaraları üzerinden başvuru yapan ve E-Devlet üzerinden başvurusu onaylanan ev hanımlarına PTT'den aylık 1500 TL maaş bağlanacak.

A101 Resmen Teknoloji Pazarı Kurdu! Bu Ürünleri Kaçıranlar Bin Pişman Olacak! A101 Resmen Teknoloji Pazarı Kurdu! Bu Ürünleri Kaçıranlar Bin Pişman Olacak!

Kimler Başvurabilir? 

Bu destek maaşına başvuru yapabilmeniz için eş ölümü dul kalmak gibi benzeri şartları bulunmaktadır. Bu maaşın en başında çiftlerden ölen şahısın emekli maaşı dul kalan kişiye aktarılıyor. Bu şartların dışında hiçbir kazancı olmayan geliri sıfır olan kadınlar da maaş alabiliyor. Ev hanımları yatan yardım maaşlarını PTT’ ye gidip TC kimlik numaraları üzerinden alabilirler. Başvuru yapabilmeleri için ev hanımlarının sadece yapması gereken şey size en yakın Sosyal Yardım Vakfına başvurması gerekmektedir. 

Birçok Kalemde Sosyal Yardım

Milyonlarca ev hanımı kadın vatandaş için elektrik fatura yardımı, doğalgaz fatura yardımı, yaklaşan kış ayları nedeniyle kömür yardımı, evde bakım maaşı, nakit para yardımı, gıda yardımı ve kıyafet yardımı gibi pek çok kalemde sosyal yardım ödemesi yapılıyor.

Sosyal yardımlar için başvuru yapmak isteyen ev hanımı vatandaşlar gerek e-Devlet üzerinden şifreleriyle giriş yaparak başvurularını tamamlayabiliyor. Diğer yandan ikamet edilen İl/İlçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat da edilebiliyor.