Biraz önce son dakika açıklaması yapıldı. Bu anlamda e-devlet üzerinden bayram parası yani bayram harçlığı ödemesi detayları geldi. Bu yıl bayram harçlığı yatacak mı? İşte haberimizin detayları

Kurban Bayramı amacıyla geri sayım başlarken vatandaşlar doğrultusundan bayram harçlıkları merak hususu oldu. Devlet doğrultusundan verildiği iddia edilen bayram harçlığından yararlanmak isteyen vatandaşlar nasıl müracaat gerçekletireceğini incelemeye başladı. Peki e-Devlet bayram parası müracaatı nasıl yapılır? Bayram harçlığı verilebilecek mi? Koronavirüs salgını sürecinde işsizlik ve kapanmalar nedeniyle parasal zorluk yaşam sürdüren vatandaşlar Kurban Bayramı öncesi, devlet doğrultusundan verildiği iddia edilen bayram harçlığını merak etmeye başladı. E Devlet üzerinden müracaat gerçekleşebileceği öne sürülen bayram harçlığına dair İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Peki e-Devlet bayram parası müracaatı nasıl yapılır? Bayram harçlığı veriliyor mu? İşte merak edilen ayrıntılar...

Bayram harçlığı bu sene verilebilecek mi?

Geçtiğimiz zamanlarda meydana atılan bayram harçlığı hususu vatandaşlar doğrultusundan araştırılmaya devam ediliyor.

Ramazan Bayramına kısa bir vakit kala ise bayram harçlığı verileceği haberleri sosyal medyada dolaşmaya başlandı. Bu kapsamda parasal sorun çeken gereksinim sahibi ailelere bu sene 700 TL yardım edileceği iddia edildi. Başvuruların e Devlet üstünde tespit edilen 'Açık Kapı' siteminden gerçekleştirileceği söylenmişti. 65 yaşını dolduran, kimsesiz kalmış vatandaşların müracaatte bulunacağı gibi, afet ve acil hale maruz kalmış aynı vakitte dar gelirli aileler müracaatta bulunacakları ileri sürüldü.

2022 senesinde oluşturulan duyuruda ise "Sosyal medya üstünden sunulan "Açık Kapı" hizmeti üstünden müracaat edilmesi durumunda, bayram harçlığı aynısı sosyal yardımların uygulanacağı yönündeki haberler asılsızdır." ifadelerine yer verilmişti.

Yatırımcılar İçin Kazançlı Yolculuk: Bankalar Arasında Faiz ve Kâr Payı Rekabeti Yatırımcılar İçin Kazançlı Yolculuk: Bankalar Arasında Faiz ve Kâr Payı Rekabeti

Açık Kapı yardım müracaatı, İçişleri Bakanlığı’nın açmış bulunduğu ekran üzerinden alınmaya devam ediyor. Vatandaşlar en üst düzeyde iletişimin kurulması hedefiyle açılan Açık Kapı, valilikler ve kaymakamlıklarda tespit edilen ve yardım müracaatı oluşturulan birimlere müracaat amacıyla kullanılmaktadır.

Yardım müracaatı amacıyla Açık Kapı üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle, alttaki linke tıklayın.

E-Devletiniz varsa E-Devlet ile müracaat yap, yoksa Başvuru Yap butonuna basın.

Başvuru ekranında TC Kimlik Numarası ile eş güdümlü birtakım bulgularınız istenecektir. Bunları girin ve ben robot değilim düğmesini işaretleyip onay kodu gönderin.

Sonraki ekranda karşınıza yardım müracaatı yapabileceğiniz seksiyon gelecek. Buraya yardım müracaatı amacıyla taleplerinizi yazın ve müracaatınızı göndererek tamamlayın.

AÇIK KAPI BAŞVURU EKRANI