Ziraat Bankası Yönetim Kurulu üyelerinin, kendilerine verilen kartla 3 milyon lira harcadığı Sayıştay raporları ile ortaya çıktı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu'nun 8 üyesinin kendilerine verilen kredi kartıyla yaptığı 3 milyon liralık harcamanın Sayıştay tarafından tespit edildiğini duyururken tarih ise dikkat çekti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu'nun 11 üyesine kredi kartı verildiğini, 11 üyeden 8'inin 2019 yılı rakamları ile 3 milyon liralık harcama yaptıklarını açıklarken  “Sayıştay raporunda tespit var ama 3 milyon liranın ne kadarını, kim harcamış bilinmiyor; banka Sayıştay'a bilgi vermiyor. 2020 raporundan da bu bölümü tamamen çıkarmışlar” dedi.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Ziraat Bankası Genel Müdürü Turkcell'den 40 bin Euro maaş mı alıyor?'

Özgür Özel, daha önce de bu konuyu 11 yönetim kurulu üyesinin ismini vererek gündeme getirdiğini hatırlattırken  11 üyeden eski Bakanlar Veysi Kaynak ve Faruk Çelik ile AYM eski üyesi Serruh Kaleli'nin kart harcaması yapmadıklarını da ayrıca açıklarını belirtti.

Özel, “Ama diğer 8 üyeden ses seda yok. Bu 3 milyonu kim harcadı” diye sorarken 2019 yılında kredi kartı verilen ve harcama yapan 8 üyenin ise Yusuf Dağcan, Mahmut Kaçar, Nihat Ömeroğlu, Yahya Akben, Fevzi Çutur, Hüseyin Aydın ve Gülnur Aybek olduğunu söyledi.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Turkcell'e atandı - Son dakika ekonomi haberleri – Sözcü

Bu arada Mahmut Kaçar AKP'de eski dönem milletvekilli ve Gülnur Aybek ise Cumhurbaşkanlığı danışmanı olduğu biliniyor.

Ziraat Bankası'nın yeni genel müdürü Alpaslan Çakar oldu