Agos Gazetesi’nin önünde suikasta uğrayarak yaşamını yitiren Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in hayatı film oluyor.

Yazar ve müzisyen olan Sina Koloğlu, 19 Ocak 2007 tarihinde Agos Gazetesi önünde suikasta uğrayarak öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in hayatının film olacağını duyurdu.

4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme 4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme

‘Hrant Dink’in hayatı film oluyor, senaryoyu Barış Pirhasan yazdı…”

Sina Koloğlu, sosyal medya içerik platformu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 19 Ocak 2007 tarihinde genel yayın yönetmeni olduğu Agos Gazetesi’nin Şişli Halaskari Caddesi üzerinde bulunan binası önünde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in hayatının film olduğunu duyurdu ve Sina Koloğlu, senaryoyu da Barış Pirhasan’ın yazdığını ifade etti.

Yazar ve müzisyen Sina Koloğlu’nun sosyal medya paylaşımında, filmi 03 Medya’nın çekeceği de duyurulurken Koloğlu, senaryo çalışmalarının bittiğine dair duyumlar aldığını ve senaryoların yapım şirketine teslim edildiğini belirtti. Yine aldığı duyumlara göre filmin yönetmenlik koltuğuna Zeynep Günay’ın oturacağını işaret eden Sina Koloğlu, yapım tarafının çalışmalarını da büyük bir titizlikle sürdürdüğünü öğrendiğini de açıklamalarına ekledi.

Beyaz perdeye yansıtılacak filmin çekimlerinin ise 2024 yılında başlamasının planlandığını aktaran yazar ve müzisyen Sina Koloğlu Hrant Dink filminin çalışmalarının ise büyük çoğunlukla bittiğini de ekledi.