Koronavirüs yasakları doğrultusunda kapatılan sinema salonları ne zaman açılacak? Sinema salonları açılış tarihi belli oldu mu? Sinema salonları açıldı mı? 2021 sinema salonları ne zaman açılıyor? Bu yaz sinema salonları açılacak mı? Sinema ve tiyatro sal

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Koronavirüs yasakları doğrultusunda kapatılan sinema salonları ne zaman açılacak? Sinema salonları açılış tarihi belli oldu mu? Sinema salonları açıldı mı? 2021 sinema salonları ne zaman açılıyor? Bu yaz sinema salonları açılacak mı? Sinema ve tiyatro salonları için karar çıktı mı? 1 Mart'ta sinemalar açılıyor mu? Sinemalar açık mı? Açık olan sinema salonları?

Koronavirüs yasakları kapsamında tüm hayat durmuş, kafe, restoran, oyun salonları, havuzlar, tiyatro salonları, sinema salonları kapatılmıştı. Sokağa çıkma yasaklarının hafta sonları hala devam ettiği şu günlerde sinema salonların akıbeti ne olacak?

Kapatılan sinema salonları ne zaman açılacak sorunun yanıtına dair ne açıklama yapıldı merak edildi. Koronavirüs kısıtlamalarının 1 Mart'tan itibaren kademeli olarak azalacağının, normalleşme sürecine kademeli olarak geçireleceği müjdesi verildi. Peki bu kapsamda sinema salonları ne zaman açılacak?

Sosyalleşmenin en önemli aktivitesi olan sinema salonlarına dair sosyal mesafe kuralları kapsamında İçişleri Bakanlığı'ndan genelge yayınlanmıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile yapılan görüşmeler sonucunda sinema salonlarının açılış tarihi Mart ayı olarak belirlendi.

 


Sinema salonları ne zaman açılacak sorusunun yanıtının verildiği İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı ek genelge de sinema salonlarının açılış tarihi 1 Mart’a kadar uzatıldığına yer verildi.

Ancak  gelecek hafta toplanması beklenen Bilim Kurulu'nun yeni kararlar da alması bekleniyor. Keza bugün yapılan yüz yüze eğitimin 1 Mart'ta başlayacağına dair yapılan açıklama son dakika yeni bir açıklamayla 2 Mart'a uzatıldı. Sinema Salonlarına dair yasağın da uzatılması bekleniyor.

KARAR ERTELENEBİLİR!

Sosyal mesafe kuralları doğrultusunda açılması beklenen Sinema salonlarının açılacağı tarihin ertelenmesi bekleniyor. Milyonlar genç ve ailenin sosyal aktivitesi olan sinema salonlarına yoğun talep olacağı görüşünce olan Kültür ve Turizm Bakanlığı bu nedenle açılış tarihinde bir son dakika ertelemesi yapacak diye bekleniyor. Şimdilik 1 Mart olarak belirlenen tarihin henüz ne kadar bir erteleme söz konusu olacağı bilinmiyor.

Pazartesi günü toplanacak olan Bakanlar Kurulu sonrası normalleşme adımları belirlenerek, Sinema salonlarında açılış tarihi kesin olarak açıklanacak.