Tahminler sürerken Atatürk Havalimanı'nın neden nasıl böyle bir ihanete uğradığı ortaya çıktı...

Havalimanının usta muhabiri Ali Kıdık Millet Bahçesi kılıflı satışı sosyal medya sayfasından anlattı.

İBB Meclis üyesi İYİ Partili Ali Kıdık, Atatürk Havalimanı’nın Millet Bahçesi yapılması projesinin, aslında birçok tahminde olduğu gibi, perde arkasında "Atatürk" nefreti değil, Arap ve para sevadası olduğunu ortaya çıkarttı.

 İYİ Partili Kıdık, Atatürk Havalimanı’nın arkasında Arapların olduğunu söylerken, mantık dışı karak-rla uçuşlara kapatılan Atatürk Havalimanı'nda yapılması planlanan 'millet bahçesi'yle ilgili duyumlarını dile getirdi.

YENİ YAPILAN İSTANBUL HAVALİMANINI SATABİLMEK İÇİN! TÜRKLERİN ELİNDE HAVALİMANI BİLE BIRAKILMAYACAK!

İYİ Partili Kıdık, İstanbul Havalimanı işletmesinin Abu Dabi Havalimanı işletmecisi AUH firması tarafından alınmak istendiğini ve görüşmelerin ise başladığını açıkladı.

Atatürk Havalimanı'yla ilgili çarpıcı iddialar ve açıklamalar gündeme gelmeye devam ederken İBB Meclisi’nin İYİ Partili üyesi Ali Kıdık'ın açıklaması güne damgasını vurdu.

Daha önce de birçok kaynağın da dile getirdiği gibi "Abu Dabili firma, İstanbul’un Avrupa yakasında başka bir havalimanı istemiyor. Bu nedenle İstanbul Havalimanı’nı satabilmek için Atatürk Havalimanı’nı feda ediyorlar, garanti veriyorlar. Şimdi burayı alacak olan, THY’nin üzerine de çökecek mutlaka” diyen Ali Kıdık çok daha vahim olan bir iddiayı da gündeme getirdi.

Kıdık, sosyal medyadan paylaştığı görüntülerde havalimanında kazılara başlandığını açıklarken "Ben buna 'milli servet katilliği' diyorum" diyerek paylaştı.

PAZARLANAN MİLLET BAHÇESİNİN ALANI DA GÜNDEN GÜNE KÜÇÜLÜYORKEN TEHLİKE ÇOK DAHA BÜYÜK!

Cumhuriyet'ten Dilan Ayırkan'ın haberine göre ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğanay Tolunay, havalimanında pistlerin bulunduğu yerlerin bu şartlarda ağaç dikimi için uygun olmadığına dikkat çekerek zaten AKP iktidarının yeşil alan olarak bir 6 milyon, bir 4 milyon, sonra 2 milyon metrekare diyerek tutarsız şekilde verdiği alan bilgisinin de ayrı bir saçmalık boyutunu gözler önüne serdi.

Tolunay, “Pistlerin bulunduğu alanlara ağaç dikilmesi için pistlerin kaldırılması ya da kırılması gerekiyor. Başka bir yöntemle de pistlerin üzerine dışarıdan en az 1 metre kalınlığında toprak serilmeli. Bu uygulamalar haricinde orada bir millet bahçesi yapılması mümkün değil” diye konuştu ki zira açılan yeni havalimanında katledilen ormanları gölleri hatırlayınca amacın ya da derdin herhangi bir bahçe yada ağaç olmadığı bir gerçek olarak biliniyor.

DÜNYADA BU YAPILANIN ÖRNEĞİ YOK!

Bu arada sivil uçuşlara kapatılan Atatürk Havalimanı’nın halen protokol uçuşları için kullanılması gizemini korurken Tolunay da, “Alanın hem millet bahçesi hem de havalimanı olarak ortak kullanılması planlanıyorsa çok dikkatli olunması gerekiyor. Uçak yakıtları yangınlara neden olabilir” diyerek bir başka tehlikeye de dikkat çekti.

Eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk ise Atatürk Havalimanı’nın millet bahçesi yapılması amacıyla yıkılacak olmasına ilişkin, “Dünyanın başka hiçbir yerinde de böyle bir uygulamanın örneği yoktur. Bu durumun sorumluları, elbet bir gün bunun hesabını vereceklerdir. O nedenle şimdi yapılması gereken 89 yıllık havalimanı hizmetlerinin sürdürülmesini sağlamaktır” dedi.

İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı! İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı!

Atatürk Havalimanı yıkımı için gün saydıklarını söyleyen ancak planladıkları Millet Bahçesi'nin alanını bir türlü tutmayan rakamlarla açıklayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise sosyal medyadan proje görselleri paylaşıp “İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapacağımız Türkiye’nin en büyük millet bahçesi, ilk fidanlarıyla buluşmak için gün sayıyor” ifadelerini kullandı.

Tüm bunların yanı sıra birçok kişinin de dile getirdiği üzere, zaten günden güne güzelleme aracı olarak kullanılan "Millet Bahçesi" projesine eklenen yeni birim ve yapılar ile şuan da havalimanı statüsü ile yüksek yapı izni olamayan alanın yapılacak yeni yapılar ile yine Arap dünyasının isteği üzerine betonla doldurulacağı günler de ayrıca bekleniyor.

İYİ Partili Ali Kıdık'tan Atatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesi için çarpıcı iddia

Erdoğan satmaya müşterileri almaya doymuyor: Apar topar yıkılan Atatürk Havalimanı için kime söz verildi - BoldMedya