Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma sürecine ilişkin şirket yöneticileriyle sosyal medyada tartışmaları büyüdü...

Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma sürecine ilişkin şirket yöneticileriyle sosyal medyada tartışmaları büyüdü...

Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı

Musk, Twitter CEO'suna yanıt olarak "dışkı" emojisi yollayınca ortalık da karıştı.

Twitter'ı satın almak için 44 milyar dolarlık teklif veren ABD'li milyarder Elon Musk'ın 13 Mayıs'ta "Twitter anlaşması askıya alındı" açıklamasıyla duyurduğu kriz sertleşti.

Musk, Twitter kurucularından Jack Dorsey'le "Twitter algoritması manipüle ediyor" tartışması sonrası bu kez Twitter CEO'su Parag Agrawal'ın "sahte hesaplar" ile ilgili açıklamasına cevap olarak "dışkı emojisi" gönderince durumun ciddiyeti de anlaşıldı.

Musk'ın Twitter'da mevcut sahte hesapların çok daha fazla olduğunu ve bu nedenle şirketle anlaşmanın gözden geçirileceğini açıklamasının ardından Twitter CEO'su Parag Agrawal "Spam hakkında konuşalım" diyerek yaptığı açıklamada her gün sayısız sahte hesapla uğraştıklarını söylemişti.

Aynı zamanda şirketin spam hesaplarla mücadele kabiliyetinin "iyi olduğunu" savunan Agrawal, her gün yarım milyondan fazla spam hesabını askıya aldıklarını anlatarak spam hesapların sofistike ve yakalanması zor olduğunu belirtip bununla mücadelenin "inanılmaz dinamik" olduğunu söyledi.

En son Elon Musk, Twitter'daki sahte hesapların şirketin açıkladığından en az dört kat fazla olabileceğini ifade ederek şirketi satın almak için daha önce verdiği 44 milyar dolarlık tekliften daha düşük bir fiyat teklifinde bulunabileceğini açılamıştı.