"AKP Kayseri gençlik kolları karakol basıp polislere saldırdı" haberi Emekli Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz'ın sosyal medyadan duyurduğu olay ve paylaşım sonrası sosyal medyayı ayaklandırdı.

Kayseri Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün AKP İlçe Gençlik Kolları tarafından basıldığı ve karakolda görevli bir polisin darbedilerek burnunun kırıldığı sabah saatlerinde iddia edilmişti ki aynı bilgiler daha sonra Emekli Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz tarafından da paylaşılınca sosyal medya yankılandı.

15 Temmuz Gazisi Emekli Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz sosyal medya hesabından "Bugün memleketim Kayserinin Tomarza ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü bir siyasi partinin gençlik kolları başkanı bir kendini bilmez ve yanındakiler tarafından basılmış ve polis memuru F.Ç’nin burnu kırılmış." açıklaması yaptı.

AKP yöneticisi karakol basıp, polisi dövdü' iddiası

“Buradan tüm siyasileri ve sorumlu bürokratları uyarıyorum” diyerek devam eden Eryılmaz, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı;

“Karakol basanın hükmü PKK teröristleri ile aynıdır. Poliste kimsenin şamar oğlanı değildir.

1- Kimse eşkıyalara sahip çıkmaya kalkmasın.

2- Kimse yaralı polis memuruna şikayetini geri alması için baskı yapmasın.

3- Eşkıyalar cezalandırılsın."
 

Bu açıklamaların ardından ise Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Twitter hesabı üzerinden "Polis kardeşlerim, siz iş isteyen öğretmenleri durdurmaya çalışırken Tomarza’da karakol basan AK Parti gençlik kolları başkanı polis Memuru F.Ç.’nin burnunu yumruklayarak kırdı. Polisi aşağılayan, döven Saray rejiminin değil halkın yanında olun. Siz AKP değil Türk polisisiniz." demesi ortalığı karıştırdı.

Resmi makamlardan ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç! Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç!